Terrordactyl (2016)


Český název: Invaze terordaktylů
Režie: Don Bitters III, Geoff Reisner
Rok výroby: 2016
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Jason Tobias … (Jonas)
Christopher John Jennings … (Lars)
Candice Nunes … (Candice)
Jack E. Curenton … (Sampson)
Bianca Haase … (Valerie)
… a další

 

Lars a Jonas se živí jako zahradníci. Práce jim však moc nevynáší a navíc oba nejsou zrovna spokojeni se svým životem. Zvláště pak nesmělý Jonas, který je již nějaký čas zahleděný do pohledné servírky Candice. Jednoho večera se v televizi objeví zpráva, že blízko L. A. mají dopadnout úlomky meteoritů. Candice během rozhovoru s Jonasem prohlásí, že za takový meteorit by mohla být spousta peněz a tak se mladíkovi zrodí v hlavě nápad, jak by mohl se svým parťákem rychle zbohatnout a navíc získat srdce své tajné lásky. Společně s Larsem se tedy vydávají hledat úlomky meteoritu a skutečně se jim podaří “něco” najít. Oba jsou z toho tak rozjaření, že si nevšimnou blížícího se nebezpečí. Místo meteoritů se totiž na Zemi dostalo obrovské hejno agresivních Terrordactylů, kteří začnou okamžitě pustošit celé L. A.

Jedná se sice o další céčkovou podívanou, ale tentokrát si dovolím tvrdit, že je to docela zábavná komedie s prvky černého humoru. Poslední dobou se na nás ze všech stran valily zástupy brakových monster filmů plných přerostlých krokodýlů, žraloků, chobotnic a hadů, ale 3rd Films se rozhodli jít proti proudu a nabídnout divákům poněkud odlišnější podívanou. Za což jsem jim vděčný, protože jsem se u tohoto kousku dokázal pěkně odreagovat.

Ani jeden z hlavních hrdinů není žádný novodobý Rambo, ale spíše jde o dva obyčejné chlápky, kteří, ač jsou dobráci, neprožívají zrovna šťastný život. Pití piva a koukání na pěkné ženské je jejich jedinou zábavou (hlavně pro Jonase). Jejich protipólem je bývalý voják a prvotřídní ochlasta Sampson, který v tomto příběhu hraje rovněž velice důležitou roli. Spíše než jeho vymyšlené historky mě dokázal rozesmát jeho arzenál zbraní, ale tak Amerika je země neomezených možností. No a aby byla parta kompletní, tak tu máme pohlednou servírku a její spolubydlící, která ráda platí vše v naturáliích. Velice zvláštní skupina postav, ale kupodivu mi jejich charakteristika vůbec nepřekážela a vyloženě mi nikdo z nich nevadil. Navíc jsem se díky nim i nejednou slušně zasmál.

O něco horší už to bylo s digitálními efekty, které se bohužel moc nepovedly. CGI létající Terrordactylové nevypadali sice vyloženě katastrofálně, ale na vymazlené dinosaury z Jurského parku rovnou zapomeňte. Přesto však měli jisté kouzlo, díky kterému jsem si ty parchanty i celkem oblíbil. Zvláště pak ve zlomyslných situacích, ve kterých se tu a tam objevili. Černý humor se táhne napříč celým filmem a nevyhnul se ani jim.

Hodnocení5
Terrordactyl tak na rozdíl od mnoha jiných monster filmů splnil mé očekávání. To sice nebylo moc velké, ale rozhodně neodcházím zklamán. Pobavil jsem se u toho, odpočinul si a zároveň neodcházím nikterak zhnusen.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář