Territories (2010)


Režie: Olivie Abbou
Rok výroby: 2010
Délka: 92 min
Země: Francie / Kanada

Hrají:
Cristina Rosato … (Michelle Harris)
Michael Mando … (Jalii Adel Kahlid)
Roc LaFortune … (Samuel Torrance)
Sean Devine … (Walter Sotos)
Nicole Leroux … (Leslie Goldberg)
Alex Weiner … (Tom Goldberg)
…a další

 

Znáte ten blbej pocit, když vás policajti v noci zastaví a s baterkou v ruce šmejdí kolem vašeho vozidla jako byste zrovna vy neměly na práci nic jiného než převážet mrtvoly nebo drogy?! A teď si představte, že ti dva celníci jsou patrioti tělem i duší, z války v Íránu si přivezli nějakou tu tamní chorobu, která je urputně sužuje, a vy jim předáte totožnost, kde za kolonkou jméno leží Jalii Adel Kahlid. Na problémy je zaděláno!

Toť pointa snímku Territories, který lze popsat jako thrillerovou hru na mučení, která nabídne nějaké ty nepříjemné momentky podtržené naturalismem. Jen s tím si však nevystačí sebelepší filmař, proto v druhé polovině dojde řada i na tajemného detektiva, který se trýznící snaží najít a vysvobodit. Jednoduché jak facka, dokonce tu vystrkují růžky ambice na nějaký přesah, ale výsledek je prostě zase jen rozpačitý.

Dnes už fanouškům nestačí koukat se na čtyři kvílející ubožáky, co se pošahancům pod ruky dostali. Vědí to i autoři Territories, ale důvody jejich postav ke konání těchto špatností jsou bohužel celkem povrchní, špatně čitelné, zkrátka nepůsobivé. Hlavní duo padouchů je přitom v některých scénách slušně a decentně charakterově nastíněno, ale pocitu samoúčelné krvavé show se nejde zbavit. Zvláště pak, když se trhají bolestivé zuby domácím nářadím.

Situaci rozhodně nezachraňuje ani detektiv. Nejenže o něm a o jeho vztahu k obětem nevíme nic, ale scénárista mu ještě vnukl dcerku, která se mu občas zjevuje. Místo tíživého konce tak na vás spíše dolehne tohle křečovité zpracování, což zamrzí.

Hodnocení5
Jasně, při titulcích se zapne i mírný „stimulant“, který vám řekne, že tohle je třetí cenová hororová scéna a proto to nebylo „zas až tak špatný“, ale co naplat…
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 30 prosince 2013 v 13:17

    Není od věci si takhle při pondělním poledni odskočit k nějakému tomu filmovému mučení a nebudu se tajit tím, že mne začátek filmu příjemně navnadil. Dvojice magorů Torrance a Sotos (tedy jejich představitelé) sehráli své role s grácií a já si ono lidské ponižování a „jako“ mučení celkem užíval. První polovina filmu skutečně příjemně ubíhala, atmosféra měla správné grády a vypadalo to na další zajímavý francouzský kousek. Jak však čas plynul, začala to být trošku otrava, protože jim asi došli nápady a prvotní kouzlo se začalo postupně vytrácet. Korunu všemu dala přítomnost soukromého očka, která rozhodně svěží vítr do umírající zápletky nepřinesl, ba spíš naopak. Začala to být nuda a konec považuju za hodně nešťastný. Otevřené závěry mi nevadí, ale tohle byla prostě bída, spousta otazníků zůstala nezodpovězena a já se cítil ochuzen…

Nový komentář