Terrifier (2017)


Režie: Damien Leone
Rok výroby: 2017
Délka: 84 min
Země: USA
Hudba: Paul Wiley

Hrají:
Samantha Scaffidi … (Victoria)
Jenna Kanell … (Tara)
Catherine Corcoran … (Dawn)
Gino Cafarelli … (Steven)
Katie Maguire … (Monica Brown)
Michael Leavy … (Will)

 

V roce 2011 se na internetu objevil dvacetiminutový kraťas s názvem Terrifier od režiséra Damiena Leoneho, jehož hlavním protagonistou je bizarní a hrůzu nahánějící klaun, se kterým si člověk žádnou legraci neužije, pokud se tedy dotyčný nevyžívá v řeznictví. V roce 2013 byl tento koncept použit i ve filmu All Hallows’ Eve, taktéž od toho samého tvůrce. No a v roce 2017 nám vraždícího creepy klauna Damien Leone naservíroval znovu, a tentokrát k tomu přidal i pořádnou krvavou, syrovou porci mletého masa.

Příběh není nijak složitý. Dvě dívky se vrací z halloweenské oslavy, když v tom jim cestu zkříží muž v děsivém klaunském obleku s černým pytlem přes rameno. Pro obě se obyčejná halloweenská noc brzy promění v krvavá jatka plná hrůzy.

Režisér se s tím jednoduše vůbec nemaže. Žádný zdlouhavý začátek plný zbytečných dialogů opravdu nečekejte. Rychlý rozjezd a následné mordování různých postav, které se náhodou šílenému klaunovi dostanou do mrtvolných spárů, udrží divákovu pozornost od začátku až do konce. Není divu, že takovým tempem něco málo přes osmdesát minut stopáže uběhne jako voda.

U těchto typů filmů inteligence postav, které bojují o vlastní přežití, většinou bývá velmi omezená, a bohužel je to případ i tohoto snímku. Takže pokud si budete klepat na čelo, co to zase ta nebo ta postava vyvádí, že je to proti veškerému lidskému rozumu, nebude to zřejmě nic překvapivého. Jelikož má film rychlý spád, moc vám některé hlavní postavy (pokud je vzhledem k jejich životnosti opravdu tak mohu nazývat) nepřirostou k srdci, spíše vám naopak začnou lézt na nervy. Jeden děsivý stroj na zabíjení a spousta tupého masa do mlýnku, co více si přát.

Když ovšem opominu klišé, se kterými se ve slasherech prostě zákonitě potkáváme, zanechal ve mě tento film opravdu dobrý dojem. Podoba klauna je opravdu bizarně děsivá a jeho scény jsou ozdobeny perfektním hereckým výkonem. Krvavé scény jsou opravdu vypilovány až k dokonalosti a fanoušci gore a Roba Zombieho zaplesají blahem, protože je zde opravdu většina nechutných věcí vidět (ano, skoro úplně všechno). Atmosféra filmu je znepokojivě mrazivá a doprovázená vynikající hudbou Paul Wileyho.

Ulož.to - sdílej snadno data
Hodnocení7
Sečteno a podtrženo, Terrifier je velmi svěží hororovou lahůdkou, která sice nenadchne originalitou, ale rozhodně ničím neurazí a divákovi poskytne ničím nerušenou krvavou zábavu. Případnému pokračování, pro které si Leone nechává otevřená dvířka, bych se osobně vůbec nebránil.
70%

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář