Teeth (2007)


Český název: Intimní tajemství
Režie: Mitchell Lichtenstein
Rok výroby: 2007
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Jess Weixler … (Dawn O’Keefe)
John Hensley … (Brad)
Josh Pais … (Dr. Godfrey)
Hale Appleman … (Tobey)
Lenny von Dohlen … (Bill)
Vivienne Benesch … (Kim)
…a další

 

Tento film se mi celkem špatně hodnotí a píše, protože mám velmi smíšené pocity. Upřímně nevím, co si mám o něm myslet. Co čekat od filmu, který se jmenuje Teeth (Zuby)? Čekal jsem nějaký monster film, protože se mi to do rukou dostalo náhodou a nikdy jsem o něm neslyšel. A tady jsou moje dojmy.

Odmalička má holka Dawn speciální dar. Jsou to zoubky, ale nemá je jen v puse, ale i ve vagíně. Bydlí spolu se svým rodiči a bratrem, který jí jako malý šahal tam, kam neměl a Dawn ho “kousla” do prstu. Když už oba vyrostli, z Brada se stal pěkný šmejd. Dawn se seznámí s jedním klukem spolu a s kamarády se jdou vykoupat. Najdou tam pěkné místečko, kam se můžou schovat. Po několika dnech si Dawn řekne, že tam půjde jen se svým klukem. Když se ji pokusí znásilnit, “něco” mu ukousne penis. Dawn si začne dělat starosti a hledá něco, co jí pomůže. Na internetu najde stránku s báji o “Vagina dentata”. Dawn začne jednat, protože si chce užít mládí a souložit. Chce najít způsob, jak se tohoto “daru” zbavit. Povede se jí to?

No jak to napsat? Je to průměrný film, který stačí zkouknout jednou. Mě celkem překvapil námětem, který vypadal celkem dobře, ale nakonec spadnul do průměru. Film má celkem krásné prostředí. Zachycuje pěknou přírodu a prakticky všechno, co k ní patří, což se vlastně vztahuje i ke kameramanovi, který odvedl dobrou práci. Kamera se netřese, je působivá a klidná, obraz je velmi čistý.

Dále k samotným gore scénám. Ty jsou nechutné spíše pro muže. Jelikož když zoubky ve filmu scvaknou, udělá to:
1) pěkně nechutný mlaskavý zvuk
2.) je celkem nepříjemné koukat se na ukousnutý penis.

Jsou tu celkem myslím tři ukousnuté penisy a je to vidět celkem dobře. (SPOILER) Konec je takový, že Dawn ukousne penis svému bratrovi a když jí “vypadne” z vagíny, tak si na něm pochutná pes. (KONEC SPOILERU). Tohle byla celkem povedená scéna.

Dále je tu klasický teenagerský humor a taky velmi černý humor. Když třeba nějaký chlap hledá svůj penis. To je k humoru a gore všechno, ale jak dopadli herci? Inu, jsou celkem dobří, ale pár mi jich bylo hodně nesympatických. Občas se ve filmu objeví plno nelogických věcí, takže se to dá shrnout do takového hereckého průměru.

Hodnocení5
Takže abych to dokončil, je to prostě čistý průměr. Jestli se chcete pobavit a znechutit, jděte do toho. Jestli chcete nějakou inteligentní zábavu, jděte jinam. PS: Chlapi, až půjdete někdy souložit, tak pořádně zkontrolujte svou holku.
50%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Eraserhead 10 října 2009 v 23:11

     Znáte ten fór, jak chce matka uchránit svého syna před sexuální hříšností a tak mu nakecá, že tam ženy mají zuby? A on pak, když mu to nedá a konečně sbalí ženskou a dostane jí k sobě domů do postele, se jí zeptá, že slyšel, že tam ženy mají zuby, jestli by se mohl podívat. A ona nadzvedne peřinu a řekne, že klidně. On vleze pod tu peřinu, chvíli tam pobude a když vyleze ven, tak se ho ta ženská zeptá: “Tak co, mám tam zuby?” A on na to: “Ne, ale na tak blbých dásních, to se ani nedivím!” No a částečně o tomhle tenhle film je. Je to o mladý holce, která ji má zubatou. A tenhle stručný (ač výstižný) popis svádí ke dvěma závěrům – buď to bude nějaký zběsilý gore masakr a nebo neskutečná blbost. Tak trochu jsem čekal to druhé, ale chyba lávky, dámové a páni. Tohle je něco úplně jiného, docela povedeně a decentně natočenej “krvák” (i na krev a trošičku gore dojde – ono film o holce, která jí má zubatou, se zcela jistě bez nějakých ukousnutých ocásků neobejde). Pro mě asi překvapení roku. Něco takového jsem nečekal. Ač mi byla hlavní hrdinka docela nesympatická, její představitelka ji zahrála hodně dobře. Film se většinou drží dost při zdi a je to (navzdory zápletce) dost decentní, až to vypadá, že je to točený tak, aby na to mohli i osmiletí (navzdory zápletce), o to víc ale překvapí nahá prsa a skvěle vyzní krvavější scény, které vůbec nejsou samoúčelné, jak jsme občas zvyklí. A ta závěrečná scéna v autě s chlípným dědkem je jen třešnička na dortu a aspiruje na nejlepší scénu filmu. Ten film na to na první pohled vůbec nevypadá, ale je to poměrně parádní záležitost.

Nový komentář