Teen Wolf (1985)


Český název: Vlčí mládě
Režie: Rod Daniel
Rok výroby: 1985
Délka: 91 min
Země: USA

Hrají:
Michael J. Fox … (Scott Howard)
Susan Ursitti … (Boof)
Jerry Levine … (Stiles)
Lorie Griffin … (Pamela)
Mark Arnold … (Mick)
James Hampton … (Harold Howard)
Mark Holton … (Chubby)
… a další

 

Scott je školní outsider a nepříliš dobrý hráč školního basketbalového týmu. Ani dívky o něj nejeví moc zájem, tedy až na Boof, kterou však Scott bere spíš jen jako kamarádku z dětství. On má totiž oči jen pro Pamelu, ale ta chodí s jeho úhlavním rivalem. Vše se však změní ve chvíli, kdy se u něj projeví rodinné dědictví, o kterém až dosud neměl ani potuchy. Scott se totiž začne měnit ve vlkodlaka. Nejprve se svých nově nabitých schopností zalekne, ale posléze se jich rozhodne využít ve svůj prospěch, a to začne  přinášet nejen kýžené ovoce, ale i trápení…

Hororových komedií v osmdesátých letech zas až tolik nebylo, a tak se stalo, že se svého času Teen Wolf dočkal vcelku slušné divácké popularity. Nešlo ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak skvělý film, ale spíše o to, že v tom samém roce představitel hlavní role Michael J. Fox natočil i Návrat do budoucnosti a díky tomu se stal miláčkem publika. V dnešní době už tento film mezi diváky asi moc neuspěje, ale pokud máte rádi ujeté komedie s vlkodlačí tematikou, mohli byste být možná i spokojeni.

Co na tom, že maska i samotný zjev vlkodlaka vypadá otřesně – spíš připomíná chlupatou opici a o celkové kvalitě příběhu by se taky dalo dost polemizovat, ale chuť vám snad částečně spraví roztomilý Foxův kukuč a několik docela vtipných situací. Totiž hlavní hrdina a jeho povedení kamarádi udělají víc než dost, pár pohledných děvčat je tu taky k vidění, takové surfování na střeše auta splnilo svůj účel a hudební doprovod rovněž není k zahození.

Hodnocení5
Školák vlkodlak však dnešní generaci nemá moc co nabídnout, takže ho spíše ocení starší diváci, možná kvůli nostalgii, možná kvůli samotnému představiteli hlavní role. Michael J. Fox je dodnes mezi mnohými populární a i já sám mám tohoto herce docela rád.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář