Tarantulas: The Deadly Cargo (1977)


Režie: Stuart Hagmann
Rok výroby: 1977
Délka: 100 min
Země: USA

Hrají:
Claude Akins … (Bert Springer)
Charles Frank … (Joe Harmon)
Deborah Winters … (Cindy Beck)
Bert Remsen … (Mayor Douglas)
Sandy McPeak … (Chief Beasley)
Pat Hingle … (Doc Hodgins)
…a další

 

Přiznám se, že se bojím pavouků. Už ve filmu Arachnofobia mě vyděsili. Na tento film jsem narazil náhodou a byla to dost dobrá podívaná. Takže jak to vypadá?

Nacházíme se někde v Africe, kde se připravuje přeprava kávových zrn. Když je skládají do pytlů, dostane se tam pár velkých tarantul. Když letadlo s pytli startuje, vezme s sebou ještě tři černé pasažéry, jeden z nich je nemocný. Po vzlétnutí nastane bouře  a ten nemocný roztrhne pytel s kávou a spadnou na něj tarantule. Jedna se dostane do pilotní kabiny a kousne jednoho pilota. Letedlo tedy řídí jeden člověk a žádá o nouzové přistání, protože má ještě problém s motorem. Bohužel se mu to nepodaří, letadlo havaruje a tarantule se dostanou ven.

V letadle najdou kromě mrtvých pilotů ještě další dva mrtvé lidi a jednoho skoro mrtvého. U vrakoviště zemře za podivných okolností jeden farmář. V nemocnici zjistí, že za smrt může kousanec od hada. No ale jeden chlap chytne velkého pavouka a dá ho doktorovi. Výjde najevo, že se nakonec nejedná o hada, ale o velké jedovaté pavouky. Mezitím pavouci zabijí ještě pár lidí. A lidé příjdou na to, že jim vadí zvuk, který vydávají vosy. Nahrají ho a pustí tam, kde je pavoučí základna, u skladu s pomeranči. Kdyby se pavouci dostali do všech zemí a měst, kam se dovážejí tyto pomeranče, tak by to byla katastrofa. Takže pár statečných se vydá do skladu chytit otupělé pavouky (otupělé díky vosímu zvuku). Ale pavouků je mnoho. Přežijí, nebo všichni zemřou?

Tarantulas jsou u mě mezi horory s pavouky asi na 2. místě (na 1. místě je Arachnofobia). Zajímalo by mě, jak probíhalo natáčení. Jestli herci byli opravdu tak stateční a nechali po sobě lézt tak ošklivé pavouky. Já trpím arachnofóbií. Film je celkem roztahaný u scény s havárií letadla. U ní se moc neděje. Ale ostatní scény už mají rychlý a dobrý spád. Docela mě překvapila i komerčnost filmu. Čekal jsem spíš takový laciný snímek. Naštěstí se nekonal. Herci byli dobří, ale na pavouky neměli. Závěrečná scéna byla celkem děsivá. Když se pavouci sbíhali na kobylky, tak jsem se raději koukal všude okolo, jestli není nějaký pavouk u mě.

A zápory? Tak jsou tu dva. Je to hudba, která mě vůbec nechytla a nebavila. Byla taková narychlo splácaná. Další věcí byla občasná nelogičnost herců, kteří dělali věci složitější, než by mohly být.

Hodnocení7
Verdikt? Jak jsem řekl, jeden z nejpovedenějších hororů s pavouky, který nedoporučuji lidem, co trpí arachnofóbií.
70%

Sdílejte článek

  1. Solo 30 dubna 2012 v 14:26

    Tento nepříliš známý pavoučí film se mi dostal do rukou úplnou náhodou a jelikož mám rád zvířecí horory, nemohl jsem jím pohrdnout a hned si ho pustil. Většina filmů s pavouky až na pár výjimek nebývá moc dobře hodnocených a tak jsem do toho nešel s příliš velkým očekáváním, abych nebyl později zklamán. Pro Stuarta Hagmanna to byla první a zároveň i poslední zkušenost s hororovým žánrem, přesto se mu začátek velice vyvedl. Bohužel ani on se nevyvaroval jistým nelogičnostem, kterých tu sice není moc, ale nelze si jich nevšimnout. Naštěstí to dokázal ukočírovat v mezích přijatelnosti a tak se z toho nestala fraška. Docela by mě zajímalo, kde vyčarovali několik desítek pavouků, když jich na začátku bylo tak pět-šest. Už vidím jak si borec co plnil ty pytle, nevšiml „stovky“ pavouků. I to jejich paralyzování bylo dosti pochybné, ale nad tím jsem mávnul rukou. Herecké výkony byli hodně průměrné, ale tak to byl i celý film.
    PS: Guatemala není v Africe zbyňo!

    více na : http://solo-solosworldofhorror.blogspot.com/2012/04/tarantulas-deadly-cargo-1977.html

Nový komentář