Tamara (2005)


Režie: Jeremy Haft
Rok výroby: 2005
Délka: 94 min
Země: Kanada / USA

Hrají:
Jenna Dewan … (Tamara Riley)
Katie Stuart … (Chloe)
Matthew Marsden … (Bill Natolly)
Melissa Marie Elias … (Kisha)
Chad Faust … (Jesse)
… a další

 

Tamara je mezi svými vrstevníky považována za největšího ztroskotance školy. Nepříliš atraktivní dívka se často stává terčem posměšků a škodolibosti, což ji psychicky ničí, stejně jako odmítavost učitele Billa, do kterého je zamilovaná. Jednoho večera se stane terčem nejapného žertíku partičky spolužáků, při kterém dojde k jejímu zostuzení a při následné potyčce i nešťastné nehodě s následkem  smrti. Vystrašení teenageři nechtějí zničit své mladé životy a tak ji zakopou v lese. Netuší však, že se Tamara zajímala o černou magii a prastaré rituály, což má za následek její znovuzrození.

Když na druhý den vkráčí do třídy, živá, sebevědomá a neskutečně atraktivní, ta pravá hrůza na hříšníky teprve čeká. Kromě krásy je totiž nyní obdařena i schopnostmi ovládat mysl druhých a navíc touží nejen po své neopětované lásce, ale i krvavé pomstě. Nic ji v tom nedokáže zastavit a všechny, kdo se jí postaví do cesty, čeká krutý osud…

Vzhledem k nepříliš lichotivému hodnocení na internetu jsem od tohoto filmu neočekával vůbec nic. Kupodivu jsem však byl docela mile překvapený, že to až taková hrůza nebyla. Příběh samotný není sice zas až tolik originální, ale skrývá v sobě několik docela povedených pasáží a především se může opřít o pohlednou představitelku hlavní role Jennu Dewan, která kromě svých solidních křivek předvedla i dobrý herecký výkon. Tahle herečka na mě udělala dojem už několikrát, takže nebudu zapírat, že jsem se těšil hlavně na ni a ona rozhodně nezklamala.

Už jsem měl tu čest vidět několik ošklivých káčátek, které se následně promění v atraktivní kočky, nicméně v hororovém žánru zas až tolik filmů na toto téma není. To byste spíš museli hledat v nějaké telenovele nebo romantických žánrech. Tady na nás čeká trošku vlažnější úvod, ale následně se to celé přeměnilo v celku snesitelnou podívanou, okořeněnou o několik pěkně krvavých scén i dobrou atmosférou. Kamera zbytečně neuhýbala, takže divák má možnost si vše vychutnat s celou parádou, což beru rovněž jako plus (nejen řezání vlastního těla, ale i humus zvracení či polykání skla…).

Trochu horší už to bylo se samotným koncem, který se mi moc nelíbil. Nečekal jsem žádný brutální masakr, ale spíš se to proměnilo v tragikomedii, při které ale asi moc lidí zrovna nezapláče. Což byl dle mého taky ten hlavní spouštěč (pomyslný jazýček na vahách), proč se tento kousek nakonec dočkal tak rozporuplných reakcí a hodnocení. Přece jenom si myslím, že zakončení mohlo proběhnout mnohem lépe.

Hodnocení5
Tamara se tak zřejmě už nikdy nesmazatelně nezapíše do mysli diváků jako slušný hororový kousek, ale už jen kvůli Jenně Dewan to průměrné ohodnocení dát musím. Ani se nedivím, že z ní svého času byl Channing Tatum celý paf.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář