Sweetheart (2019)


Režie: J.D. Dillard
Rok výroby: 2019
Délka: 82 min
Země: USA

Hrají:
Kiersey Clemons … (Jennifer Remming)
Emory Cohen … (Lucas)
Hanna Mangan Lawrence … (Mia)
Benedict Samuel … (Brad)
Andrew Crawford … (Creature)
… a další

 

Jennifer se po bouři, která zničila loď, ocitá nedobrovolně na malém tropickém ostrůvku uprostřed oceánu. Její kamarád Brad záhy umírá na následky zranění a ostatní přátelé jsou nezvěstní. Osamocená trosečnice nalézá na ostrůvku zbytky vybavení a několik hrobů někoho, kdo zde musel uvíznout před ní a hned další noc poznává na vlastní kůži, že zde není sama. Se západem slunce totiž každou noc vylézá z hlubin oceánu podivný humanoid, který ze všeho nejvíc touží po čerstvém mase. Jennifer se však rozhodně nehodlá vzdát bez boje, prostředků na nějakou obranu je však žalostně málo!

Začíná to jako spousta jiných filmů. Nádherný tropický ostrůvek, průzračná voda, trosečníci zoufající nad svým osudem a bohužel i rychlou smrt jednoho z nich. Jediná přeživší začne prohledávat okolí, najde pár užitečných věcí k přežití, ale i tak nejsou její vyhlídky zrovna dvakrát růžové. A co teprve když přijde noc. Tady si tvůrce zpočátku hrál s diváckou představivostí, za což jsem mu byl i vděčný. Uslyšíme pouze divné zvuky a rozmazanou siluetu, krvavé stopy v písku a ve vzduchu je cítit podivné napětí. Hned vzápětí je nám představena temná díra na dně oceánu, ale prozatím nic víc.

My tak nadále sledujeme hlavní hrdinku, kterak se snaží získat trochu potravy a noc co noc se snaží přežít noční návštěvy nezvaného hosta. V záblesku světlice vidíme jeho siluetu, tu je k vidění i jeho ruka s pařáty, ale pořád zůstáváme v blažené nevědomosti, kdo nebo spíš co je ona kreatura z hlubin. Bohužel zhruba po polovině filmu už prostě tvůrci nechtěli pracovat jen s náznaky a vše dobré zmizelo jako pára nad hrncem. Podivný humanoid nám byl ukázán v celé své kráse a já doslova vyprskl smíchy. No to snad ne…

Herec navlečený do gumového obleku s maskou připomínající rozplácnutého žraloka by snad uspěl někdy 50.-60. letech, ale dnes už byla jeho image spíše k smíchu, nebo pláči. Naštěstí se objevil vždy jen na krátkou dobu a vše se soustředilo na příchod nových postav a lehce krvavého finále. No krvavého, to je spíše špatné označení. Ale atmosféra se zase lehce zlepšila a finální souboj hlavní hrdinky s monstrem se mi jakžtakž líbil. V roce 2019 bych ovšem očekával mnohem lepší a propracovanější triky.

Hodnocení5
Sweetheart mi přišel jako takový neškodný béčkový kousek, který nějak závratně neokouzlí, ale ani jsem se u něho moc nenudil. Kiersey Clemons podala dobrý výkon, zbytek tu byl spíše do počtu, ale ta krajina – ta byla prostě nádherná. Někdy bych se chtěl podívat na Fidži a ty ostrůvky kolem. Má to vážně něco do sebe.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář