Supergator (2007)


Režie: Brian Clyde
Rok výroby: 2007
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Brad Johnson … (Scott Kinney)
Bianca Lawson … (Carla Masters)
John Colton … (Jake Kilpatrick)
Kelly McGillis … (Kim Taft)
Mary Alexandra Stiefvater … (Alexandra Stevens)
Josh Kelly … (Ryan Houston)
… a další

Geolog Scott Kinney odjíždí spolu se svým asistentem Ryanem do překrásného exotického letoviska obklopeného divočinou, aby zde monitoroval místní vulkán. Zde se k nim přidává i Scottova bývalá studentka Carla a pohledná Alexandra. Společně vyráží do bohatě zarostlého pralesa, aniž by tušili jaké nebezpečí zde na ně číhá. Z nedaleké tajné biologické laboratoře, totiž před nedávnem uteklo podivné monstrum. Zdejší vědci totiž dokázali z DNA dávno vyhynulého Deinosuchuse a za pomoci dnešní moderní technologie stvořit krvežíznivého Supergatora. Ten je však nyní na svobodě a na své oběti vyčkává na dně překrásného vodopádu. Docela často se totiž stává, že zde chodí turisti a nebo místní nadržení teenageři, kteří se pro něj stávají lacinou kořistí. Scotta a ostatní zanedlouho čeká osudové setkání s touto nenažranou obludou. Jejich výzkumná expedice se brzy promění v zoufalý boj o vlastní přežití.

 Tak máme zde další monster kousek z produkce Rogera Cormana. Tentokrát se vydáme do překrásného exotického prostředí, kde nám bude dělat společnost nádherný vodopád, hustá džungle a především další geneticky vyšlechtěná super nestvůra. Již samotný začátek nás příjemně navnadí a dá nám přičichnout k nutné dávce napětí a akce. Co by to však bylo za exotiku, kdyby zde chyběli pěkně opálená těla a především dámy v bikinách. Těch si zde užijeme opravdu dosyta a že to byla pěkná podívaná. Mimo jiné se zde seznámíme s většinou důležitých postav a můžeme si o nich udělat během krátké chvíle svůj vlastní obrázek.

 To samé v bledě modrém se dá říci i o samotném monstru, protože ho zhruba po dvaceti minutách uvidíme v celé jeho kráse. Musím říct, že se tvůrcům docela povedl. Sice to není velká sláva, ale na rozdíl od jemu podobných si s ním docela vyhráli. Supergator útočí na své oběti nejen ve vodě, ale i na souši a díky své inteligenci nedá nikomu moc šancí na útěk. Jeho ostré zuby během filmu rozdrtí a sežerou spoustu lidských obětí a některé zemřou skutečně rafinovanými způsoby. Bohužel ani zde se tvůrci nevyvarovali digitálního upravování scén, které vypadá místy skutečně tragicky. Počítačem dodělané utrhávání končetin a krvavé cákance vypadají již od prvního pohledu strašně. Nejednou jsem se musel začít skutečně smát, protože to co nám společnost Syfy nabízí je přímo k nevíře. Na druhou stranu, scény kdy jsou v záběru pouze ostré zuby trhající nohy a trup obětí vypadají docela solidně, takže se to lehce vyváží. Každopádně stvůra skákající jako klokan mi přišla k popukání.

 Humorných scén je tu k vidění celá řada, takže se nudit rozhodně nebudete. Jde o další klasické monster béčko se vším všudy a tak i tentokrát bude k vidění spousta vystřílených zásobníků, které Supergatorovi moc neublíží. Nemůžu si pomoci, ale tohle už se stává zažitou klasikou u které nehnu už ani brvou. Docela velkým oživením je pak trojice mladíků, kteří hledají v džungli něco cenného a u toho chlastají. Stejně tak i fotograf a jeho dvě modelky. Zde se museli nabažit především kameramani, kteří museli natáčet zběsilý úprk jedné z žen džunglí, jen v mini tangách (plavkách). Docela pohledná diva si to už asi užívala méně, ale své si odehrála a byla příjemným zpestřením filmu. O něco horší už tomu bylo s dvojicí vědců, nebo lépe řečeno s vědkyní která monstrum stvořila a postarším lovcem. Ti mi tu přišli docela zbyteční, ale co už. Každý má nárok stát se potravou pro hladového predátora. Samotný závěr v zábavním parku byl pak už jen takovým bonusem těm, jenž se tenhle film líbil. Počet mrtvol bude rapidně narůstat a přestože už se z toho začal stávat stereotyp, tím myslím způsob zabíjení Supergatora, tak jsem si to docela užíval.

 Hlavní roli si zde zahrál známý herec Brad Johnson, který si sem tam odskočí i k takovým filmům. Tentokrát však zůstal lehce v pozadí svých mladších kolegů, kteří si natáčení evidentně užívali o něco víc. Mimo něj se zde objevila například i herečka Kelly McGillis, která už ovšem dost zestárla. Ta zde byla spíše jen do počtu a její výkon rovněž nebyl moc dobrý. Přes všechny kladu i zápory je Supergator docela zábavným béčkem, u kterého by jste se mohli pobavit.

Hodnocení5
Kdyby nebylo těch špatných digitálních efektů, tak bych dal zřejmě i větší hodnocení. Takhle zůstanu u průměrného hodnocení jako v případě filmu Dinocroc (2004).
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář