Stir of echoes (1999)


Čeký název: Ozvěny mrtvých
Režie: David Koepp
Rok výroby: 1999
Délka: 99 min
Země: USA

Hrají:
Kevin Bacon … (Tom Witzky)
Illeana Douglas … (Lisa Weil)
Kathryn Erbe … (Maggie Witzky)
Kevin Dunn … (Frank McCarthy)
Conor O’Farrell … (Harry Damon)
Lusia Strus … (Sheila McCarthy)
Stephen Eugene Walker … (Bobby)
Mary Kay Cook … (Vanessa Damon)
…a další

 

Kevin Bacon udivuje schopností zahrát si maniaka se silným nutkáním někomu ubližovat a stejně tak milujícího otce a manžela. Tím že se nacházíme na stránkách o horrorech, musí tedy zlo zákonitě pocházet od něj nebo úplně odjinud.

Ve filmu Ozvěny mrtvých, jak se v překladu tento film jmenuje, je Kevin za tátu a manžela, jež by rodině obětoval všechno. Ve filmu se jmenuje Tom Witzky a žije si poklidným životem telefoního technika, jehož pracovní náplní je šplhat se po sloupech a obtelefonovávat své známé. Dávno měl být povýšen někam do kanceláře, ale on je plný optimismu a věří že se mu to jednou podaří. S manželkou si jen tak plynou životem a jednoho večera si vyrazí na posezení s přáteli, kde probíhá bouřlivá diskuse na téma hypnóza. Tom je nevěřící jako každý Tomáš a proto se nechá zhypnotizovat, aby všem dokázal že na něj to fungovat nebude. Funguje. Bohužel pro Toma. Od té doby má Tom vidiny je citlivý na každý podnět a co je nejhorší vidí duchy. Jeho malý syn si s jedním povídá už dávno a tvrdí že je to holka. Tom se všemožně snaží zjistit pravdu o tomto duchu, až jeho snažení přeroste v šílenou posedlost, která přivede jeho i rodinu na pokraj šílenství.

Hodnocení7
Nemůže si však pomoci a musí pravdu o dívce, která zmizela před rokem u nich v ulici stůj co stůj. A věřte že pravda je mnohem víc šokující, než si dokázal Tom představit.
70%

Sdílejte článek

Nový komentář