Stíny Abadanu (2004)


Tento 42 minutový snímek jsem měl možnost zkouknout úplně náhodou, když jsem neměl co dělat a viděl jsem ho zdarma. (Kde? Odkaz máte dole).

Děj
Na začátku není nic třeba vypisovat, protože tam zemře jeden voják. Další den ráno se setkáváme s jinou skupinu vojáků, kteří se baví o všem možném, jako třeba že nějaký chlap sbalil dvě ženský atd…. Původně měli jet na rutinní misi zabít pár teroristů. Ale když jedou po silnici, kus jí chybí. Tak jdou pěšky. Auta jedou jinou cestou. Když procházejí lesem, potkají jednu dívku, která pořád něco mluví a uteče dál do lesa. No vojákům nezbude nic jiného, než se vydat dál. Po cestě potkají jiného mrtvého vojáka. Po prozkoumání mrtvoly se utáboří. Pak začíná tma a dějí se divné věci. Vojáci slyší zvuk, v detektoru pohybu jsou divné údaje. A tak začnou bojovat, ale co se vlastně mohlo stát? Proč tam lidé mizí?

Hodnocení
Film je amatérština, ale docela mě překvapila výbava jako obrněná vozidla a také kamera. U některých scén je bohužel špatně vidět a zvuk občas není jednoduše dobrý. Ještě mě překvapilo pár efektů jako výstřel z bazuky nebo střely. Celkem mi vadili herci, kteří dost přehrávali.

Tento snímek je jednoduše lepší než takové ty české blbé seriály nebo ty teenagerské komedie. A co jinak dodat? Prakticky nic, film je volně ke stažení (klikněte a automaticky se Vám to stáhne).

 

Hodnocení6
Mé doporučení? Jestli máte tyto filmy rádi, jděte do toho.
60%

Sdílejte článek

16 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Anonym 6 prosince 2010 v 15:05

   Přestože děj není zrovna dvakrát originální, patří tenhle kousek těm
  lepším amatérským počinům u nás. Ty do očí bijící chyby hodím klidně za
  hlavu, protože já se při sledování vážně docela pobavil. herecké výkony
  sice nejsou nejlepší, ale i tak předvedla většina herců docela solidní
  výkony.60%

Nový komentář