Stay Alive (2006)


Český název: Zůstaň naživu
Režie: Wiliam Brent Bell
Rok výroby: 2006
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Jon Foster … (Hutch MacNeil)
Samarie Armstrong … (Abigail)
Jimmy Simpson … (Phineus Bantum)
Frankie Huniz … (Swink Sylvania)
Sophia Bush … (October Bantum)
Milo Ventimiglia … (Lomis Crowley)
Adam Goloberg … (Miller Banks)
a další……

Dnešní mládež, včetně některých dospělých, by se v této době neobešla bez počítačových her. Vnímáme je jako odreagování od reality a často lze říct, že někteří z nás jsou na nich závislí. Ale co když se hra stane realitou?

Na začátku filmu se objevujeme na plantáži Rouge, kde vstupuje animovaná postava do domu s lucernou v ruce, prochází jím a v pozadí vidíme duchy. Jednoho v zrcadle, druhý se nějak divně plazí po zdi. Postava se zalekne a utíká ke dveřím, které se mu – k jeho smůle – zavřou přímo před nosem. Vrací se zpět a vystupuje nahoru po schodech, kde spatří dalšího ducha, v záblesku uvidíme postavu ženy v červených šatech (Elizabeth Bathory), která ho udeří a hlavní hrdina umírá, když proletí zábradlím a nabodne se na hák, který visí na stropě. Na obrazovce se objeví mrtvola a nápis GAME OVER.

Byla to jen hra, kterou hrál Loomis. Hra s názvem Stay Alive. Zavolá svému příteli Hutchovi a o téhle hře mu začne vyprávět a zároveň i přesvědčovat, aby k němu došel si jí zahrát. Hutch má co dělat s prohlášením do práce, tak odmítá. Na druhý den je Loomis nalezen mrtev. Na pohřbu Loomise se Hutch setká s dívkou Abigail, která tam fotí a současně dostává Loomisovou tašku od jeho sestry.

Hodnocení5
Následujícího večera se po domluvě u Hutche sejdou jeho přátelé a Abigail. A hru, kterou našli v Loomisove tašce, začnou hrát. Po modlitbě Elizabeth "Pojďte ke mně mraky, ustaňte jako zlověstná bouře, abyste je roztrhali na kusy", kterou přečtou všichni, zjišťují, že z hry už není návratu zpět...
50%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  Solo 14 února 2010 v 21:50

  Byl jsem docela překvapený. mě osobně se film docela líbil. Sice nejde
  o žádné veledílo, ale děj pěkně odsýpal a já se místy i dost pobavil.
  Hra vypadala sice zajímavěji než ostatní děj, ale já bych si jí z
  radostí zahrál. Herecké výkony jsou na průměrné úrovni stejně jako
  speciální efekty. Je to taková oddechovka, kterou si jednou za čas
  pustím rád znova.50%

Nový komentář