Starship Troopers 2: Hero of the Federation (2004)


Český název: Hvězdná pěchota 2
Režie: Phil Tippett
Rok výroby: 2004
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Billy Brown … (Pvt. Ottis Brick)
Richard Burgi … (Capt. V.J. Dax)
Kelly Carlson … (Pvt. Charlie Soda)
Cy Carter … (Pvt. Billie Otter)
Sandrine Holt … (Pvt. Jill Sandee)
Ed Lauter … (Gen. Jack Gordon Shepherd)
J.P. Manoux … (TSgt. Ari Peck)
…a další

 

V roce 1997 natočil režisér Paul Verhoeven (Showgirls) parádní film Starship troopers a v roce 2004 vzniklo jeho vyloženě špatné pokračování.
Děj
Jedna malá skupina vojáků je díky bouři a útoky brouků nucena se schovat v jedné malé základně. Zde musí nahodit generátor, aby brouci nemohli k nim (nebo tak nějak, ono se u tohohle filmu nedá moc soustředit). Spojili se s jedním zrádcem federace, který jim pomůže. Když opravují ten generátor, uvidí, že se vrací pár lidí, o kterých si mysleli, že už jsou mrtví. Ale když se zdá už všechno v pořádku, vojáci zjišťují, že v bezpečí tak docela nejsou. Brouci totiž mají svůj plán.

Hodnocení
První slovo, které mě napadlo (a asi ne pouze mě), je zklamání. A to velké. Nejenom, že herci jsou ubozí a kamera je strašná, ale prakticky i všechno ostatní stojí za houby. Snad kromě hudby, která je převzata z prvního dílu a je to snad jediná věc, která se dá ve filmu poslouchat.

Jak jsem řekl, herci byly ubozí, nejen že si hráli na drsňáky, kterými vůbec nebyli, ale jejich hraní bylo opravdu hrozné. Stále jen koukali do kamery, přehrávali tak strašně, že se mi zdálo, že je režisér vytáhl bůhví odkud. Závěrečný zbytečný patriotismus jinak nadějného představitele Ochránce, jak s oblibou říká Prasoid, už ani nebudu komentovat. Kamera je k tomu dost divná. Zdá se, že režisér Tippet sice umí dělat jakžtakž nějaké ty efekty, ale s kamerou a se scénářem už nic nezmůže.

 

Hodnocení2
Dávám tomuto hodně nepovedenému pokračování 20%. A to 10% za hudbu, která je ale převzatá z prvního dílu. A dalších 10% za pokus o atmosféru, která se sice moc nepovedla, ale aspoň tam byl ten pokus. Třetí pokračování se alespoň vyhouplo do průměru, ale tohle je opravdu velké zklamání. Jednička byla fajn agitka na válku, ovšem dvojka je opravdu šílená sračka.
20%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Profilový obrázek
    Frenk 8 října 2008 v 16:31

    První díl byl slušnej akční odvaz, ale co je proboha toto? Jednoduchá rovnice producentů filmu je jasná = když nemáme na akci, uděláme z toho horror a osvědčená značka nám vydělá. Efekty jsou horší než u libovolného dílu seriálu Stargate, děj prakticky nulový, ale musím přiznat, že jsem to neviděl celé, protože jsem se tak nudil, že jsem to prostě musel vypnout. Přesto neváhám hodnotit 10 %, protože je to skutečně obrovský brak, který nechci již nikdy vidět. Hrůza .

  2. Profilový obrázek
    Prasoid 8 října 2008 v 15:43

     Já šel v hodnocení ještě níž. Byla to oproti jedničce neskutečná hovadina, že musím použít tak “neprofesionálního” pojmu. Nebo bych měl spíš . Nechápu, že jsem se vydržel na to dívat dvakrát… Asi kvůli Jimovi, jak mám zažitého Ochránce, vyždycky jsem viděl Sandberga jak říká “Jime”… no jo. Jedne z filmů, který u mě aspiruje na odpad.

Nový komentář