Spiders 2: Breeding Ground (2001)


Český název: Pavouci 2
Režie:
Sam Firstenberg
Rok výroby: 2001
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Stephanie Niznik … (Alexandra)
Greg Cromer … (Jason)
Daniel Quinn … (Captain Bigelow)
Richard Moll … (Dr. Gabec)
Harel Noff … (Simmons)
Dimiter Kuzov … (Garibaldi)
Peter Antonov … (Fernando)
… a další

 

Dle mého názoru jsou pavouci velmi zajímaví tvorové. A někteří jsou zajímaví i svojí velikostí. Největší samičky sklípkanů (Theraphosa Blondi) dosahují velikosti těla 10 – 12 cm (u pavouků se totiž velikost měří pouze podle těla, přidejte si potom nohy a máte pavouka většího než talíř). Takové obrovské samice mohou vážit i 80 gramů což je na hmyz poměrně hodně. Oproti pavoukům v našem filmu jsou to však neškodní trpaslíci…

Manželé Alexandra a Jason plují na jachtě kdesi v oceánu. Narazí na ohořelý vrak lodi, na němž najdou jednu mrtvolu a polovinu dřevěné tabulky na které je jméno lodi. Než stačí udělat nějaké závěry tak jsou zaskočeni bouří, která je smete do oceánu. Po několika hodinách jsou zachráněni nákladní lodí. Posádka je přívětivá, dostanou najíst a doktor ošetří Jasonovi jeho zranění.
Začínají se dít podivnosti. Rádio údajně nefunguje, Jason trpí halucinacemi a krom toho najde mrazák plný mrtvol. Jason náhle zmizí a Alexandru si chce ponechat kapitán. Ta je však jiného názoru obzvláště poté, kdy v kapitánově kajutě najde druhou polovinu tabulky, kterou nalezli na vraku.
Skutečnost je totiž taková, že se na palubě chovají biologické zbraně v podobě obrovských pavouků. Mláďata se potřebují vyvíjet v lidském těle a proto si doktor chová jednoho gigantického pavouka (jehož velikost by se mohla měřit i se slonem), který klade vajíčka do lidí (a Jason má posloužit jako další inkubátor). Když Alexandndra unikne z kapitánových spárů s cílem Jasona zachránit, vypne na celé lodi proud, čímž otevře všechny pavoučí klece…

Zbytek filmu se točí pouze kolem úniku z lodi a boje o holý život. Je tu pár věcí které jsem moc nepochopil. Například to, že když se Alexandra s Jasonem pohybují po palubě poměrně blízko u pavouků, tak ti si jich nevšímají. Usoudil jsem tedy, že se dostatečně nažrali posádky a proto je nechávají být.
Pavouci podle mne vypadají mnohem lépe než v jedničce (jsou krásně chlupatí), sice na některých místech může být vidět, že se jedná o počítačovou animaci, ale já nejsem takový detailista, abych kvůli tomu odsuzoval film.

Hodnocení8
Tento film je klasické béčko, možná i céčko, ale je o pavoucích a proto na něj nedám dopustit.
80%

Sdílejte článek

  1. Solo 19 srpna 2014 v 15:13

    Volné pokračování Spiders (2000) má opět na svědomí společnost Nu Image ani tentokrát se tvůrci nedočkali příliš velkého diváckého ohlasu. Přitom to první hodinu vůbec nevypadalo špatně. Spíše než scifi horor to připomínalo klasický thriller, pavouci se tu „téměř“ neobjevili a i díky tomu měla zápletka alespoň z části zajímavou akční atmosféru. Takže nemohu souhlasit s „odpadním“ hodnocením na netu. Dokonce se tentokrát docela vydařil i samotný výběr herců, kteří dle mého zas až tak špatně nehráli. Bohužel ke konci se přece jenom dostalo i na samotné „digi pavouky“ a tady se lámal chleba. Kvalita filmu šla okamžitě dolů díky hodně špatným efektům. Tím pádem je jasné, že i v samotné atmosféře nastal zádrhel, který zkazil celkový dojem z předešlých minut.
    Přitom to do té doby nebylo zas až tak špatné. Divákům je naservírován zajímavý únos (okořeněný srandovní bitkou na jachtě) a následné poodkrývání tajemství nákladní lodi, taky nebylo špatné. Takový mrazák na mrtvoly či inkubátory unesených lidí, rozhodně musí potěšit. Je sice jasné, že žádných dech beroucích zvratů se tu nedočkáme, protože vše je předem dané, ale přesto z toho byli cítit náznaky vytvořeného napětí. Bohužel Nu Image má vždy schované pro své věrné obecenstvo nějaké to „eso“ v rukávu a tak šlo vše dobré ke konci do hajzlu.
    Je škoda že Stephanie Niznik tentokrát potěšila jen svým pozadím, protože tahle holčina má určitě co nabídnout ze svých ženských předností (což ukázala již ve filmu Exit to Eden), ale tak za holou prdel si asi neúčtovala tolik, jako za „zbytek“.

  2. waump 11 května 2007 v 11:23

    No nevím. 80% mi přijde trochu moc. Kolik bys asi dal vynikajícímu Eight Legged Freaks? 250%? Nebo Arachnophobii? A navíc mi Spiders 2 přišlo mnohem méně zábavné než první díl, který měl aspoň vtip a šmrnc. neříkám, že jde o špatný film. Sám miluju béčka až na půdu, ale já bych to viděl spíš tak někde kolem 50%

Nový komentář