Socialistický Zombi Mord (2014)


Režie: Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini
Rok výroby: 2014
Délka: 94 min
Země: Slovensko
Alternativní název: Socialist Zombie Massacre

Hrají:
Denisa Rőtlingová … (Hanka)
Viktor Gschweng … (Martin)
Hanka Harenčárová … (Barbora)
Veronika Valentovičová … (Marta)
Peter Lévay … (Juro)
Boris Biťukov … (školník)
… a další

 

Když se sovětům jejich experiment s agresivním bojovým plynem vymkl zpod kontroly, rozhodli se zahladit všechny stopy a projekt ukončili. Jenomže během okupace Československa se několik dýmovnic dostane nešťastně na Slovensko, kde jsou použity během branného cvičení na zemědělské střední škole, no a problém je na světě.

Studenti i učitelé jsou vystaveni účinkům plynu, který je promění v zombie. Ti, kteří nebyli nakaženi, se záhy stávají terčem agresivních zombíků a boj o holé životy může začít. Aby toho nebylo málo, musí přeživší čelit i šílenému školníkovi, který ve svém příbytku ukrývá arzenál zbraní a coby bývalý příslušník speciálních jednotek Rudé armády nehodlá dopustit, aby se tento skandál dostal na veřejnost…

Slovenská tvorba to má u mě stejně nahnuté jako ta česká (především tedy ta novodobá) a bývám k ní často dost kritický. Přesto si do jisté míry vážím všech tvůrců, kteří jdou se svou kůží na trh a skutečně se jim podaří natočit něco poživatelného. A to se týká jak zkušených režisérů, tak i těch amatérských (studentských). Občas se totiž mezi nimi dá narazit na opravdu dobré filmy, které mi udělají velkou radost nebo mě dokáží zaujmout svým netradičním zpracováním. Tento kousek našich sousedů sice spadá mezi ty průměrné, nikoliv však nezajímavé a absolutně nelituji, že jsem mu věnoval trochu svého času.

Zápletka se točí okolo zombíků a její ztvárnění (dost zavánějící parodií) nebylo nejhorší. Docela jsem se pobavil dvojicí mladých dívek ve svazáckých uniformách, které ve stylu japonských studentek s velmi krátkými sukýnkami dokázaly potěšit mé mužské oko, přestože nahota zde byla TABU. Navíc podaly i celkem sympatické herecké výkony. S jejich kolegy a kolegyněmi už to bylo sice horší (někteří zbytečně moc přehrávali), ale i tak jsem se u toho bizarního snímku slušně pobavil a ani moc nenudil.

Děvčata tu totiž nebyla jen tak pro okrasu, ale společně s ostatními se pustila do pěkně krvavého masakru, za který se rozhodně tvůrci nemuseli stydět. Nechybělo béčkové gore ani akční pasáže, během kterých stříkala krev na všechny světové strany, lidské údy jakbysmet, samozřejmě se to neobešlo ani bez patřičných emocí a nejeden zombie (ale i nenakažený student) zemřel opravdu humornými způsoby.

Někdy sice tvůrci zacházeli až do zbytečných extrémů, které zaváněly až trapností, ale svůj účel to ve finále splnilo. On ostatně celý tento film byl dost netradiční a to dozajista bylo i jeho záměrem. Přemrštěný konec bych ovšem vynechal – přílet vrtulníků i bombardérů už tak oslňující nebyl a popravdě mi lehce pokazil celkový dojem.

Hodnocení6
Socialistický Zombi Mord tak z toho nakonec vybruslil nad má očekávání docela slušně. Pobavil jsem se u toho, neodcházím znechucen, takže ve finále budu tento film hodnotit jako trošku lepší průměr.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář