Snakewoman (2005)


Režie: Jesus Franco
Rok výroby: 2005
Délka: 98 min
Země: Španělsko / USA

Hrají:
Carmen Montes … (hadí žena)
Fata Morgana … (Carla)
Christine Levin … (Alpha)
Exequiel Caldas … (Tony Garko)
Antonio Mayans … (Nostradamus)
… a další

 

Reportérka Carla se vydává po stopách staré herečky známé jako hadí žena. Nachází však někoho jiného. Hadí ženu daleko mladší, která si nejen ji, nýbrž i ostatní ženy v okolí zotročuje a podmaňuje lesbickými hrátkami. Zjistí Carla, že nemá tu čest s obyčejným smrtelníkem dřív, než jí úplně podlehne?

Přestože se oficiálně jedná o horor, de facto jde o odlehčený erotický film s trochou na muže zaměřeného mrazení v závěru.

Celou dobu se nic zvláštního neděje. Plytká zápletka se omezuje pouze na četné dialogy o problému hadí ženy. Tempo je neúměrně pomalé. Spousta záběrů jako by se navíc zasekla nebo zapomněla sestříhat. Chybí jim dramatická hudební podpora, jež by danou délku ospravedlnila. Film je obsahově prázdný a tím pádem i nudný.

Erotických scén, které by jej oživily, mnoho není. Když už na ně dojde řada, jedná se drtivou většinou o zobrazení lesbických hrátek či nahých dam. Soulože se nesou v duchu velmi lehké televizní erotiky, která průměrně zdatného diváka neurazí. Maximálně přinutí zívat.

Tu a tam se přitvrdí použitím červeného barviva coby krve, je to však díky roztodivným úhlům kamery (která ostatně ani během dalších scén nebudí dojem profesionality) a špatnému herectví (což zde znamená plošně a bez výjimky) spíše směšné. Vrcholem spojení obou skutečností je závěr, kdy jde skrytá nahota stranou, stejně tak jako vkusná krvavost. Zvláště mužským divákům se budou při sledování (SPOILER) toho, jak si zubatá ústa pohrávají s pánským přirozením (KONEC SPOILERU), ježit chlupy na zádech.

Celkově je film tak špatný a nezáživný, až je místy legrační. Záběrům, v nichž během sexuálních orgií volá kněz nebesa, se nelze nezasmát. Stejně tak přehnaně výraznému tetování, kterým tvůrci dali najevo, kdo je tu ona hadí žena.

 

Hodnocení1
Snakewoman je umírněně erotický rádoby horor, na který se dá dívat jen v případě, že nic jiného není po ruce. A i tehdy bude pravděpodobně lepší se mu vyhnout.
10%

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář