Snakes on a Train (2006)


Režie: Peter Mervis
Rok výroby: 2006
Délka: 91 min
Země: USA
Alternativní název: Snakes on a Plane 2

Hrají:
A.J. Castro … (Brujo)
Julia Ruiz … (Alma)
Amelia Jackson-Gray … (Crystal)
Shannon Gayle … (Summer)
Giovanni Bejarano … (Miguel)
… a další

 

Brujo doprovází jakousi kletbou postiženou Almu vlakem do Los Angeles. Žena ze svých útrob každou chvíli chrlí chuchvalce hadů. Brujo je však kvůli častému vyrušování zvědavců nedokáže udržet pohromadě, a tak se začínají rozlézat do celého vlaku. Nic netušící cestující jsou zatím v klidu.

Některé filmy jsou tak strašné, až se ve svojí slabosti stávají dobrými. To ani v nejmenším není případ Hadů ve vlaku. Je to jedna velká břečka, která se z odpadního humusu nevyhrabe ani tím málem pozitiv, které na něm lze nalézt. Tedy opravdu?

Jaká to jsou? Několik příjemných tváří a zpočátku i přes provařenou šablonu slibně se vyvíjející dějová linie. Tím to končí. Protože děj samotný dál pokračuje v rytmu nezáživné nudy, která je v závěru střídána šíleným digitálním patosem.

Divák je seznamován s několika postavami a jejich problémy, což jej však tak nějak nezajímá. Čeká totiž, kdy už se začne něco dít. A ono pořád nic. Hadi zřejmě o svých budoucích obětech nemají ani potuchy. Sotva si jich všimnou, již je krátce před koncem. A teprve zde dochází ke snaze přinést zásadní zvrat a dohnat všechny nedostatky. Neúměrně se tlačí na pilu, zrychluje se, neurčitá zápletka vrcholí. Ve velkém stylu. Nasazuje korunu podivnému ději maximální stupiditou, což ještě více zvýrazňuje vizuálním zpracováním. Primitivní digitalizace budí dojem tvůrčí zoufalosti a nutí si myslet, že dosavadní chyby v obrazovém dění nebyly náhodné.

Herecké výkony odpovídají kvalitě filmu. Nejsou o sobě špatné, ale ať už jsou jakékoli, mnoho zájmu nevyvolají a film nad vodou nepodrží. Ani odhalená slečna či drsný kovboj a jejich lehce vzrušující scéna.

Atmosféra? Veškerá žádná. Bez děsu, napětí, překvapení. Divák se může pouze kochat tunami zvraceného slizu a hadů, kteří rychle rostou a chřestí, přestože jsou to škrtiči, přehnanými krvavými výjevy, nepřehlednou a neúměrně natahovanou bitkou, opakovanými záběry, všemu vévodící negací logiky.

Kvalita filmu zhruba odpovídá ostatnímu repertoáru společnosti Asylum, která má problémy vůbec protlačit svá díla do distribuce. Aby ne, když jsou plná kopií, které své vzory spíše nepodařeně parodují. V případě Hadů ve vlaku jsou to Hadi v letadle.

 

Hodnocení1
Hadi ve vlaku jsou ztrátou času. Nepřináší nic nového, jsou absolutně jaloví, nedokáži ani parazitovat na svých tématických předchůdcích a sebrat jim trochu záživnosti. V případě tohoto filmu nelze než říci, že všechno je špatně.
10%

Sdílejte článek

 1. Solo 24 května 2011 v 14:22

  Asylum opět nezklamalo a natočilo další „kvalitní“ film,
  který je hodný rochnit se v odpadních vodách. Tentokrát bych film zas až
  tak úplně necupoval, protože v některých momentech vypadá přece jenom
  zajímavě. Tvůrci se alespoň pokusili trošku rozvinout charakteristiky
  jednotlivých postav, čehož se v jiných filmech mockrát nedočkáme. I
  některé „brutální“ scény jsou překvapivě dobře natočené( v rámci možností
  této společnosti) , takže já tohle jako odpad hodnotit nebudu. Samozřejmě však
  ani nikomu doporučovat nebudu, aby se na to díval! Polykání vlakové soupravy
  ani komentovat nebudu, protože na podobné hovadiny jsem si už dávno u asyláků
  zvykl.

   

Nový komentář