Snakehead Terror (2004)


Český název: Znamení hada
Režie: Paul Ziller
Rok výroby: 2004
Délka: 97 min
Země: Kanada

Hrají:
Bruce Boxleitner … (Sheriff Patrick James)
Carol Alt … (Lori Dale)
Chelan Simmons … (Amber James)
Juliana Wimbles … (Jagger)
Ryan McDonell … (Luke)
Chad Krowchuk … (Craig)
…a další

 

Jak může dopadnout film o lidožravých, přerostlých murénách? Jistěže špatně. Ale ne tak špatně jako třeba Ice Spiders nebo Raging Shark.

Objevíme se u jednoho tlustšího pána se psem. Najdou mrtvého medvěda a pes najednou vběhne do vody. Tam jednoduše zmizí, tak se do té vody ten pán jde kouknout. A klasicky i jeho něco sežere. Případem je pověřen šerif Peters. Později se jde po maturitě opít k vodě parta kamarádů. Po sázce dvou kluků k doplavání k molu jednoho něco napadne a stáhne pod hladinu, mezi partou je i šerifova dcera. V těle jedné z obětí najdou velký zub. Bohužel neexistuje nic tak velkého. Takže si zavolají bioložku, která zjistí, že ve vodě je nějaký sajrajt (estrogen), který pomáhá v růstu a že takové zuby mají jen murény. Poté se partička se šerifovou dcerou (celkově jsou 3) rozhodne vyřešit případ sama. Vydají se na jezeroa najednou uvidí, že muréna není sama, že jich jsou stovky. Murény zničí loď a partička ztroskotá na malém ostrově. Šerif se o ně bojí, a tak jede na ostrůvek. Bohužel, i murény mohou na souš a s malýma murénama teror nekončí. Ve vodě je ještě víc než 10 metrová “bossmuréna”. Dokáží přežít nebo všichni zemřou? Murén je hodně a oni nemají moc zbraní.

Je to klasický C-FILM se všemi klišé. Velká zvířata, mutace, atd… Ve filmu hraje pro většinu neznámý člověk Bruce Boxleitner (Babylon 5). Režisérem je ještě méně známý Paul Ziller, který má na kontě jen B-filmy. Film je sice naprosto stupidní, ale tak jako filmy od Eda Wooda- tak špatný, až krása na to koukat. Je tu i pár “dobrotupých” hlášek. Takže po zhlédnutí těch již zmiňovaných blbostí Raging Shark nebo Ice Spiders je to příjemná změna. Je to koukatelnější, i když je to taky vlastně taková blbost, ale trochu lepší.

Hodnocení3
Trvám ale na svém hodnocení 30%. Snad se režisérovi povede příští film lépe, měl by být o Lochnessce.
30%

Sdílejte článek

  1. zbynek smejkal 24 února 2008 v 10:58

    Obitus: jasne. Já film videl s titulkama a pak s dabingem. Bylo tam napsáno/namluveno ze to jsou murény. Intersonic to asi pokazil. Ale u takových Monsterfilmu to je jedno. Asi rezisér nechtel delat to samý co pred ním udelaly ostatní(zraloky, krokodýli) tak vymyslel murény(hadohlavce). Bohuzel to vypadá ve výsledku smesne.

Nový komentář