Sleepaway camp (1983)


Režie: Robert Hiltzik
Rok výroby: 1983
Délka: 88 min
Země: USA
Alternativní název: Nightmare Vacation

Hrají:
Felissa Rose … (Angela)
Jonathan Tiersten … (Ricky)
Karen Fields … (Judy)
Christopher Collet … (Paul)
Mike Kellin … (Mel)
Katherine Kamhi … (Meg)
Paul DeAngelo … (Ronnie)

 

Úspěchy filmů Halloween, Friday the13th a The Burning způsobili to, že po jejich premiéře se začaly masově natáčet nekvalitní kopie. Bohužel jen několik z nich bylo hodných úvahy.
Mezi ně patři u nás ne moc známá vyvražďovačka – Sleepaway Camp.

Příběh nás zavede do kemp. tábora jménem Arawak, kde se otec s dcerou a synem vypravili na plavbu jachtou po jezeře. Beztarostně si pluli a užívali slunného dne. Nedaleko od nich skupinka mladých lidí šílela na motorovém člunu. Přes nepozornost jednoho z nich,narazil člun v plné rychlosti do jachty.

Na vodě se objevili stopy krve a ničím nerušený klidný den se záhy změnil v tragické úmrtí otce dvou dětí.

Po nehodě o několik let později se do tábora opět sjíždí parta mladých lidí. Zanedlouho se však začnout odehrávat podivné věci. Jako první umírá nadržený kuchař, na kterého byla vylita vařící voda. Je jasné, že to nebyla jen tak nešťastná náhoda, ale prácička delikátního vraha. Ten hodlá ve své práci pokračovat dál a náramně si to užívá. Že by pomsta po letech?

Sleepaway camp je zbytečně zdlouhavý příběh, chvilkama až dost nudný bych řekl. Při sledování každé scény je předem jasné, co bude následovat. Chybí mi zde především (a to nejen mně) gradující napětí, u kterého by měl divák poskočit ze strachu. Nicméně závěrečná scéna se fakt musí vidět a to hlavně kvůli hereckému výkonu Felissy Rosové. Angela Baker je teenager, co vás naučí poslouchat!

Sdílejte článek

Nový komentář