Skeleton Man (2004)


Režie:  Johnny Martin
Rok výroby:  2004
Délka: 95 min
Země: USA 

HRAJÍ:
Michael Rooker … (kapitán Leary)
Casper Van Dien … (seržant Oberron)
Noa Tishby … (Davisová)
Sarah Ann Schultz … (Scottová)
Nils Allen Stewart … (seržant Rodriguez)
… a další

 

Dva archeologové zkoumají nalezené artefakty, když v tom k nim přijde kostlivec v plášti a oba zabije. Pak se děj přesouvá do lesa, kde dva vojáci prchají před kostlivcem, který jezdí na koni. Jeden je zabit a druhý prozatím přežije. Potom se setkáváme se speciální jednotkou, která zjišťuje, co se stalo s pohřešovanými vojáky. S postupem času se odkrývá pravda a jednotka musí bojovat o život.

Společnost Nu Image vpouští na televizní obrazovky jeden špatný film za druhým a tenhle je jeden z nejhorších. Špatný scénář, mizerní herci, neschopný režisér, třesoucí se kamera a opakující se zaběry. Z toho prostě dobrý horror udělat nejde a tady nám to perfektně předvedli. Herci jsou hrozní až na jednu výjimku, a tou je Michael Rooker, díky kterému jsem u toho vydržel až do konce. Casper Van Dien tu dostel vedlejší roli drsňáka a tady podal podprůměrný výkon.

Film je plný stupidity a přehnaných scén. Celá jednotka různých specialistů a vojáků vypadá jak trampové co vyrazili do lesa tábořit. Bojová instruktorka si nevšimne, že k ní ze strany běží kůň s kostlivcem, instruktorka odstřelování střílí ze samopalu a stejně nic netrefí a chlapi z Delta Force by netrefili ani slona, který by jim přešel před nosem. Přestřelky, kde na sebe někdo střílí z pár metrů a netrefí se, jsou celkem běžné. Ale když celá jednotka střílí na kostlivce na koni z pěti metrů a místo toho střílí do stromů, ze kterých ještě k tomu létají jiskry, tak to už je moc. A zlatým hřebem bylo sestřelení vrtulníku lukem.

Hodnocení1
Skeleton Man je jasnou vykrádačkou. Lze tu poznat Predátora a Ospalou díru. Filmový štáb by si zasloužil zastřelit za to, že kradli z takových slavných filmů a udělali z toho odpad. Tohle rozhodně nebudu nikomu doporučovat a já osobně už to nikdy víc vidět nechci.
10%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  Paralyzater 19 června 2014 v 18:25

  Byla to ta nejvetsi hovadina co jsem kdy videl. Neslo prehlednout plno nesmyslu.
  1.krev co jen tak tece z cela
  2.kdyz smrtak bezel a vojak strilel o 20m dal
  3.Trefi se granatometem a kostlivec neumre
  4.Propichnuti pres strom
  5.Pristani s vrtulnikem na MALE strese a nacez se propadla
  6.Bezduvodne strileni do housti
  7.Rozprskla hlava kdyz smrtak hral golf
  8.Mina ma vybouchnout v okruhu 50 metru a pritom vybouchla v okruhu 3 metru
  9.Zaverecny unik pred ohnem

  Ovsem velmi vtipny byl golf s hlavou pri kterem jsme se s kamaradem nasmali. I tak toto MALE plus nedokaze prekryt PLNO nedostatku.
  Tento film byl velmi beckovy a nedoporucuji ho.

 2. Profilový obrázek
  Solo 2 ledna 2013 v 18:06

  No ty vole, viděl jsem už nejrůznější nesmysly od Nu Image či Asylum, ale tohle byla vážně síla. Tady se totiž nepromenádovaly nejrůznější gigantická monstra, ale skeletonová rádoby verze Predátora. Škoda že jsem u sebe neměl nějakého špeka, protože bych si to určitě užil mnohem víc. Bohužel jsem neměl ani kapku alkoholu v krvi a tak si nešlo nevšimnout té kupy nesmyslů a do očí bijících chyb, které nám tvůrci přichystali. To že někdo sejme vrtulník, bych neřešil (už jsem viděl žraloka žrát letadlo, hada vlak či piraňu ponorku), ale když nedokáží ani točit scény s koněm, který by měl jen jednu barvu srsti, kostlivec s pláštěnkou (jednou je roztrhaná, podruhé jak vypraná v Perwollu) a členové „speciálního komanda“ si snad svoje speciality vycucali z prstu (na co je mi specialista na boj pod vodou v lese?), no prostě no comment. Ze začátku se mi film ještě v rámci možností líbil, krve a mrtvol bylo dosti, ale ve chvíli kdy na scénu naklusali ti skautíci, kteří vypadali spíš, že jdou natáčet amatérské porno, než zachraňovat ztracené vojáky – kurňa čtyři na čtyři a ani žádná erotika (tohle si u mě tvůrci posrali už dopředu). Nějaký ten bodík přece jenom dát musím, už jen kvůli Michaelu Rookerovi.

Nový komentář