Sinister 2 (2015)


Český název: Sinister 2
Režie: Ciaran Foy
Rok výroby: 2015
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Shannyn Sossamon … (Courtney Collins)
James Ransone … (Detektiv)
Robert Daniel Sloan … (Dylan)
Dartanian Sloan … (Zach)
Lea Coco … (Clint Collins)
Tate Ellington … (Dr. Stomberg)
…a další

 

První Sinister (2012) jsem měl svého času rád, to jen tak pro připomenutí. Bohužel u hororových pokračování se často stává, že původní úspěšný tvůrčí tandem nemá zájem a projekt spadne do klína lidem neznámým. Nebudu tedy chodit kolem horké kaše – rovnou vám říkám, že Sinister 2 jen matně kopíruje jedničku.

Snímek nám ukazuje novou rodinu (matka se dvěma syny), která se do nešťastného sídla nastěhuje. S prvním dílem tedy nemá příběh nic společného, vyjma děsivých pásek, na které se děti musí koukat, protože jim to říkají duchové. Z této situace se je snaží vymanit detektiv, který zná historii domu a sám se musí potýkat s jeho tajemnými silami. A aby to bylo kompletní, je tu ještě nazlobený manžel, který chce své děti k sobě.

Jestliže to vypadá nudně už na papíru, vězte, že zpracování dopadlo zrovna tak. Lekačky pouze málokdy vytvoří napětí delší než pár vteřin, morbidními záznamy se po chvilce divák přejí a ani postavám není dán prostor pro vyniknutí. Například linka se zlým otcem mi přišla dokonale zbytečná a tvůrci si potencionálního padoucha nechají utéct mezi prsty. Vždyť i ten maskovaný démon se příliš neobtěžuje chodit na scénu!

Hodnocení3
Největší břemeno hororové atmosféry tak musejí oddřít chudáci děti. Ale bohužel ani závěr s pobíháním po kukuřičném poli a opuštěném domu mě příliš nenadchl a Sinister 2 tak u mě zůstává šedivou sbírkou klišé.
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 28 května 2017 v 08:36

    Nikdy jsem nebyl příznivcem prvního Sinisteru (na rozdíl od ostatních ho považuju za dost průměrnou záležitost a svým způsobem i ztrátu času), takže jsem od tohoto pokračování vůbec nic nečekal. No a vlastně jsem od něj ani nic nedostal. Ciaran Foy si vedl ještě hůře než jeho předchůdce Scott Derrickson a já měl co dělat, abych se na to vůbec dodíval až do konce. Provařené téma a recyklace (kopírka) prvního dílu byla ještě více únavná než její předchůdce a vlastně nám skoro nic nového nepřinesla. Máme tady sice novou rodinu (která mi byla ještě více nesympatická než ta první), nový dům – když už ten starý shořel a několik „šokujících“ pásek, ale to je tak všechno. Atmosféra byla místy hodně zoufalá, napětí se tu za celou dobu skoro neobjevilo a o kvalitě hereckých výkonů se nebudu raději bavit vůbec. Shannyn Sossamon mám docela rád, ale i ona zde byla dost zoufalá – jako by jí to snad ani nebavilo. Abych byl vůbec schopný nějak tento film ohodnotit, musel jsem si vystačit jen s několika „drobky“, které se tu objevili. 30%

Nový komentář