Silver Bullet (1985)


Český název: Vlkodlak z Tarker Mills
Režie: Daniel Attias
Rok výroby: 1985
Délka: 95 min
Země: USA
Alternativní názvy: Cycle of the Werewolf, Stephen King’s Silver Bullet, Werwolf from Tarker Mills

Hrají:
Gary Busey … (strýc Red)
Everett McGill … (reverend Lowe)
Corey Haim … (Marty Coslaw)
Megan Follows … (Jane Coslaw)
Terry O’Quinn … (šerif Joe Haller)
Bill Smitrovich … (Andy Fairton)

 

Tarker Mill je malé město, kde všichni jeho obyvatelé žijí poklidným životem a kde se nikdy nic nestalo. Ovšem během jedn noci se rozpoutá série vražd. První obětí je pracovník místní železnice, jenž je druhého dne nalezen v kolejišti bez hlavy. Výsledek vyšetřování vede k závěru, že opilý spadl pod vlak. Další mrtvá je nalezena přímo v pokoji svého domu, jedná se o těhotnou ženu, kterou opustil její partner.

Místní lidí tedy začnou uvažovat o tom, že by na neznámého zabijáka uspořádali lov. Revered Low se je snaží za každou cenu zastavit, ale bez úspěchu. Parta mužů s brokovnicemi vyráží vstříc noci s jediným cílem – najít a zneškodnit neznámého zabijáka. Ale vůbec nemají ponětí, co je v tmavém lese čeká.

Jedinný Marty ví, kde je pravda. V noci si totiž tajně vyjel k nedalekému mostu, aby vystřelil pár světlic. A právě zde se setkal s vraždícím monstrem – vlkodlakem. Podařilo se mu však ubránit, a to tím, že jednou světlicí zasáhl netvora přímo do oka. Jeho vyprávění samozřejmě nikdo nevěří, ani strýc Red.

Druhého dne společně se sestrou Jane začnou obcházet jednotlivé obyvatele, vlkodlak totiž bude mít pouze jedno oko…

Hodnocení7.9
79%

Sdílejte článek

  1. Solo 7 ledna 2015 v 09:46

    Stephena Kinga a jeho knihy mám velice rád, takže jsem byl hodně zvědavý jak si Attias vedl při zfilmování jeho knihy Cycle of the Werewolf. Sám autor však napsal i scénář, takže očekávání bylo velké a po skončení filmu jsem byl více méně spokojený. Vše je natočeno v dosti poklidném tempu, ale kombinace dobrodružného snímku se slušnou dávkou hororové atmosféry mělo své klady. Zvláště když se tu objevilo hned několik mých oblíbených herců a za celý film jsem ani jednou nezaznamenal pocit nudy. Někomu sice může vadit ona lehká „dětská naivita“ se kterou je nám příběh odvyprávěn, ale King si v tomto prostě libuje a neudělal to poprvé. Zřejmě i proto mám jeho knihy tolik rád. Však sám se jich nejvíc přečetl kdysi v pubertě.
    Vlkodlačí tématiku sice moc často nevyhledávám, protože většina filmů je na jedno brdo, ale tady Corey Haim ztvárnil sympatického mladíka na vozíku a já tohoto herce jednu dobu opravdu „žral“. Škoda smutného závěru jeho života. Jeho strejda mu však dokázal vyrobit pořádnou „káru“, kterou jsem mu celkem záviděl. On Gary Busey byl celkově tím nejlepším, co nám tento film vůbec nabídl. Tedy hlavně jeho kladná role strejdy kutila, věčného ožraly, který byl však pro malého Martyho velkým vzorem. Oba dva se tu starali o zábavu a posunuli kvalitu příběhu ještě výše. Je ovšem pravdou, že kniha mě bavila o něco víc.
    Nevím, možná za to mohlo ztvárnění samotného vlkodlaka, které zrovna nepovažuju za geniální. Gumová proměna na mě moc nezapůsobila, přestože scéna z kostela je opravdu bravurní. 60%

Nový komentář