Shut In (2022)


Režie: D. J. Caruso
Rok výroby: 2022
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Rainey Qualley … (Jessica)
Jake Horowitz … (Rob)
Vincent Gallo … (Sammy)
Luciana VanDette … (Lainey)
… a další

 

Od Shut In jsem nic nečekal. Minimalistický (hororem líznutý) thriller je zákeřná kategorie a režisér Caruso do našeho žánru naposledy dodal ubohost jménem The Disappointments Room (Démon minulosti, 2016).

Jessica je vyléčená narkomanka, která se nyní snaží být dobrou matkou dvou dětí. Když se jednoho dne omylem zavře do spižírny, pomůže jí ven její bývalý přítel. Ten ale zůstal drogám věrný a násilí mu taky není cizí. Po výměně názorů zatáhne Jessicu opět do spíže, dveře zatluče a odejde pryč. V tíživé situaci jí pomáhá odrostlejší dcera, zatímco se snaží nějak dostat ven. Podaří se jí to? A co až se násilník zase vrátí?

Shut In se tedy z větší části věnuje hlavní hrdince zavřené v komůrce, čímž varuji všechny, kteří tyto malé (komorní) filmy nemusejí. Veškerá snaha scenáristova spočívá v tom, jak Jessice co nejvíce znepříjemnit život. Většinou se to neobejde bez krkolomnějších zvratů (i tady jsou) – pakliže jsou ale vyváženy dostatečnou porcí napětí, rád odpustím. A to je případ i tohoto filmu.

Já jsem Jessice fandil (Rainey Qualley je navíc poměrně talentovaná) a v rámci kategorie „levné napětí před spaním do 90 minut“ to zkrátka ujde. Na nic se nečeká, film uteče jako voda a nechybí vyhrocené finále i s nějakým tím krvavým šrámem.

Hodnocení6
Shut In není inovativní či jinak významný počin, který by bylo nutné vidět nebo doporučit. Svou cílovou skupinu ovšem nezklame.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář