Shut In (2016)


Český název: V pasti
Režie: Farren Blackburn
Rok výroby: 2016
Délka: 91 min
Země: Francie / Kanada / USA
Alternativní název: Oppression

Hrají:
Naomi Watts … (Mary)
Charlie Heaton … (Stephen)
Jacob Tremblay … (Tom)
Oliver Platt … (Dr. Wilson)
David Cubitt … (Doug)
… a další

 

Dětská psycholožka Mary přišla při autonehodě o manžela. Její syn Stephen sice přežil, je ale ve vegetativním stavu a Mary se o něj musí nepřetržitě starat. Obtížná situace se stane ještě těžší ve chvíli, kdy z jejího domu uteče její mladý pacient Tom. Mary totiž žije v zasněžené a izolované oblasti. Pátrání po Tomovi je bezvýsledné, když v tom čerstvá vdova začne doma vnímat podivné zvuky.

K ději by to mělo stačit, protože byť se objeví ještě pár dalších postav, mnoho zajímavého už scénář nenabízí. Je to možná i tím, že jsem v poslední době měl štěstí na dobré minimalistické horory, a proto mi V pasti připadá až moc uhlazený a nekonfliktní. Něco, co si pustí před spaním vaše máma, pakliže chce něco „trochu drsnějšího“.

Proč jsem se na to díval já? Asi kvůli Naomi Watts. Tahle herečka na hororech začínala a hrát umí, jen už se jí nehrnou tak zajímavé role. A leč si svůj part bez problému uhraje, byl mi její vztah se synem poměrně ukradený. Ten film si měl psychologické podhoubí rozvinout ještě před autonehodou, protože jak pak máme věřit šílencům jejich šílenost?

Bohužel se ukazuje, že snadnější je základní pohon filmu odbít jednou větou na začátku a pak se desítky minut rochnit s hrdinkou v jednou baráku. A pořád dokola divákovi podstrkávat náznaky (noční můry bych už zakazoval), které se nakonec převtělí do zvratu. Do zvratu, u kterého uděláte táhlé „zíf“.

Hodnocení4
V pasti samozřejmě není úplně hloupý film, v základních úrovních funguje a Naomi Watts vždycky fandím rád. Ale dnešními měřítky to pro mě není ani průměr.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 7 září 2022 v 12:14

    Docela dlouho se mi tenhle kousek válel doma, ale tak nějak nebyla chuť si jej pustit. Přece jenom jsem na něj neslyšel zrovna moc slov chvály. Dnes však uzrál čas, páč se mi zachtělo pustit si něco nenáročného a tak se toto Francouzko-kanadské drama/thriller s hororovou příchutí dostalo do mého hledáčku. Když pro nic jiného, tak kvůli Naomi Watts. Já mám tuhle ženskou pořád ještě docela rád a svého času patřila (no vlastně pořád patří) mezi TOP 10 mých nejoblíbenějších hereček. Byl jsem varován, že je to dost podobné tuctovým televizním thrillerům, které můžete shlédnout kromě Novy či Primy i na youtube, ale to mi bylo v tu chvíli celkem fuk. První polovina filmu měla vážně nezáživné tempo, ale potom přišlo mírné zlepšení. Zvláště pak v poslední cca dvacetiminutovce. Konečně se na scéně objevila zajímavá atmosféra, Naomi se nechala zase ukecat, ať se svlíkne a dokonce se objeví i nějaká ta krev a násilí. No slintat blahem asi nikdo moc nebude, ale díky i za to málo. Psychologická stránka filmu tu totiž dostávala dost na frak, odfláknuté to bylo až hanba, chtělo to více rozvinout – tahle jim ten zvrat a synovy pohnutky moc lidí nežralo. Farren Blackburn se ovšem držel moc při zemi. On je spíš na ty seriály než filmy a do hororového žánru by už raději lozit neměl. Nebýt toho, že obsadil známé ksichty, asi by po jeho filmu brzy neštěkl ani pes. 40%

Nový komentář