Sharks of the Corn (2021)


Režie: Tim Ritter
Rok výroby: 2021
Délka: 105 min
Země: USA

Hrají:
Shannon Stockin … (Scheider / Lorna / Shark Godess / Redneck)
Ford Windstar … (Jonathan Gottlieb)
Steve Guynn … (Teddy Bo Lucas)
Casey Miracle … (Benchley)
Rebecca Rinehart … (Susan)
… a další

 

Druid Hills v Kentucky je známé především svou velkou produkcí kukuřice. Kukuřičné lány jsou zde téměř všude, jenže teď se mezi nimi začne dít něco zlověstného. Ač je to k nevíře, vypadá to, že se mezi nimi prohánějí žraločí ploutve, každý, kdo do kukuřice vkročí, je zabit. A aby toho nebylo málo, v okolí řádí i sériový vrah Teddy Bo Lucas, který navíc patří ke kultu uctívajícího žraloky a mocný kámen ze Stonehenge. Dokáže je vůbec někdo zastavit?

Už jsem viděl za ty roky ledasco, ale tohle je pro mne jeden z absolutních vítězů coby nejhorší horor roku 2021, potažmo žraločí tematiky vůbec. Tim Ritter není vůbec neznámým režisérem, svůj první film natočil v roce mého narození, ale jeho kariéra začala velmi brzo opadat a poslední roky točí už jenom nízkorozpočtové braky nejhoršího kalibru. Viděl jsem už žraloky v písku, ve sněhu, v močálech, v tornádu, ve vesmíru, duchy, nejrůznější mutanty i křížence, a tak mě nepřekvapila ani kukuřice.

Však již na samotném plakátu si utahují z Kinga a jeho Kukuřičných dětí. Tvůrci to chtěli pojmout jako hororovou komedii – parodii, ale vůbec se jim to nepovedlo. Je tu dokonce pár odkazů na legendární Čelisti namixované právě Kukuřičnými dětmi, ovšem zpracování bylo nejenom bídné, ale absolutně bez vtipu. No ti vidláci a vysloužilé štětky, co se tu producírovali před kamerou a hráli si na herce, se viditelně u natáčení bavili, ale diváci už moc ne a já vůbec. A to mám podobně ujeté filmy docela rád.

Gumoví žraloci, digitální ploutve, trocha umělé krve a magor s čelistí žraloka – tohle mělo být prosím co? Když k tomu přidám ještě ten tragický žraločí kult, co je slepý jak patrona, tajného agenta, gangstery a rádoby drsnou policistku, bylo vymalováno. Nulová atmosféra, žádné napětí, jen hromada nudných dialogů, nelogických nesmyslů, přehrávajících (ne)herců, já tady prostě nenašel jedinou věc, kterou bych mohl pochválit. Vždyť i ty herečky byly hnusné jak sviňa.

Hodnocení0
Sharks of the Corn tak řadím k vůbec nejhorším a nejamatérštějším filmům, které jsem kdy viděl. A vůbec se nerozpakuju tomu vlepit ODPAD. Nic jiného si totiž tahle žumpa ani nezaslouží.
0%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář