Shark Night 3D (2011)


Český název: Noc žraloka 3D
Režie: David R. Ellis
Rok výroby: 2011
Délka: 91 min
Země: USA

Hrají:
Sara Paxton … (Sara)
Dustin Milligan … (Nick)
Chris Carmack … (Dennis)
Katharine McPhee … (Beth)
Chris Zylka … (Blake)
…a další

 

Čelisti, Útok z hlubin, Útes… Počet dobrých hororů se žraloky v hlavních rolich není mnoho, na Shark Night 3D se proto leckdo mohl těšit. Jenže byly tu faktory, které nám naznačovaly, že se do kina chystá film, který tam nemá co dělat. Na režisérskou sesli usedl David R. Ellis, jehož největším úspěchem je druhý díl Nezvratného osudu (ne, to není pochvala), ale jinak se nemá čím chlubit. Rozpočet je sice oproti DVD titulům o něco štědřejší, ale vše padlo na ohrané 3D, aby bylo o něco dražší vstupné. Tomu se ostatně podřazovala i krev, neboť se jedná o klasickou PG-13 podívanou, takže žádnou brutalitu jsme nemohli čekat.

Čím tedy chtěli tvůrci zaujmout, čím? Producent, který vloží 25 mega do žraločího béčka a chce na tom vydělat je prostě na hlavu a podle toho to taky vypadá. Příběh o partě studentíků, kteří si vyjeli na jezero a místo letních radovánek se tu utkali s monstry (nejen těmi mořskými, i lidskými), mohl slavit podobný úspěch jako si vydobyla Piranha. Ellis ale není Aja a tak místo přiznání a uvědomění své „brakovitosti“ dostáváme jen to špatné.

Postavy jsou krajně nesympatické, chovají se jako idioti a vše je tak přísně podřízeno tradičním béčkovým postupům, že zde zkrátka není absolutně nic, co by vás překvapilo či alespoň trochu přesvědčilo, že autoři nejsou úplní tupci a chtějí bavit. Jenže oni asi nechtějí. Sbírka všemožných klišé zde dosahuje maxima, takže tu máme krásnou blondýnku a fešáka, který je do ní zamilován, pár ostatních kamarádů a pošahané starousedlíky. Hádejte kdo zemře, kdo přežije a kdo si dá před závěrečnými titulky svůj první polibek. Hnus!

Že jsou – krom ústředního páru – všichni jen maso na odbyt zjistíte už ve chvílích, kdy se černoch dobrovolně vrhne do vody, aby si to se žralokem (samozřejmě odporně digitálně zpracovaným) rozdal osobně, protože mu zabil partnerku. Fakt hrdina, stejně jako bloncka, která své přátelé klidně pošle na loď svého bývalého přítele, i když ví, že to je „tak trochu“ úplnej magor. Připočtěte si k tomu, že neuvidíte žádnou brutalitu, jen do červena rozvířenou hladinu a máte tu asi nejhorší kinozážitek roku.

Shark Night 3D je zkrátka film, který naprosto nesplňüje měřítka obecenstva, které je ochotno za něco podobného zaplatit. K pochválení totiž není snad nic! Hezké holky v plavkách můžu vidět (podstatně laciněji) na koupališti, krásné jezero vám ukáží na National Geographic a více napětí si užijete v libovolném filmu po desáté večer.

Hodnocení1
Do kina na žraloky nechoďte, pusťte si raději Čelisti. Kolikrát ještě tuto větu napíšu?
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. Solo 8 listopadu 2011 v 13:39

  Dle mého je tento film zbytečně podceňován.
  Samozřejmě že Čelisti byly jen jedny, ale tento film mě rozhodně bavil víc, jak
  celá série Shark Attack. Finální rozuzlení příběhu mě celkem zaujalo, protože
  myšlenka rozhodně nevypadá špatně. Horší už to bylo v digitálním zpracování
  žraloka. Už jsem si zvyknul, že žralok dokáže sežrat i letící letadlo, takže mě
  tady nic extra nepřekvapilo. Ba naopak některé scény se mi líbily docela hodně.
  Herecké výkony už byli ze slabšího soudku, ale alespoň tu hrály pěkné baby.
  Ovšem zajímalo by mě, za co utratil režisér tolik peněz (vždyť 25-28mega se
  přece musí někde projevit…) ? Prostředí jezera bylo nádherné, stejně jako
  elegantní jízda na prkně. Nemůžu si pomoct, ale já musím prostě dát lehce
  podprůměrné hodnocení, protože do toho vytouženého průměru tomu přece jenom
  trošičku chybělo. Jinak ovšem na tenhle kousek určitě nezanevřu.
   

Nový komentář