Shark Bait (2022)


Režie: James Nunn
Rok výroby: 2022
Délka: 87 min
Země: Velká Británie
Alternativní název: Jetski

Hrají:
Holly Earl … (Nat)
Jack Trueman … (Tom)
Catherine Hannay … (Milly)
Malachi Pullar-Latchman … (Tyler)
Thomas Flynn … (Greg)
… a další

 

Pětice přátel tráví dovolenou na Maltě. Poslední večer před návratem domů si hodlají pořádně užít a tak alkohol teče proudem až do brzkého rána. V kocovině je nenapadne nic jiného, než ukrást dva vodní skútry a udělat si divokou projížďku na moři. Jenomže dojde ke srážce a přátelé zůstanou uvěznění daleko od pobřeží. Jeden skútr se potopí, druhý je nepojízdný a co víc, jeden z chlapců má otevřenou zlomeninu nohy. Pomoc je daleko, a to nejhorší teprve přijde – no spíše připlave z hlubin. Dvě děvčata a trojici mladíků si totiž vyhlédl obrovský bílý žralok, přivábený čerstvou lidskou krví…

I letošní rok se samozřejmě neobešel bez filmů se žraločí tematikou, bohužel pro diváka, ve většině případů jde o céčkové podprůměrné záležitosti, z nichž většina nestojí za jejich pozornost. Shark Bait (nebo chcete-li Jetski jak zní jeho druhý název) patří k těm, které se alespoň přiblížily k průměrným vodám. Není to sice žádný zázrak, ale s přivřením oka se na to dá dodívat až do samotného konce. Pár slibných scén tu k vidění je, atmosféra taky není vyloženě špatná a především žraločí útoky jsou asi tím nejlepším, co je tu k vidění. Nebudu-li počítat dvě děvčata v bikinách.

A právě samotné útoky žraloka, jsou celkem dobře provedené a hlavně krvavé. Než se k nim však dostaneme, musíme přežít první poněkud nudnější půlhodinu. Ta je věnována především naší pětici přátel, která paří na pláži, chlastá alkohol a sníží se i ke krádeži skútrů. Chtěli si ještě naposledy užít trochu zábavy, ovšem místo toho budou bojovat o holé životy. Řeknete si „klišé“ to už tady tolikrát bylo a je tomu skutečně tak. Scénář nám nenabídne příliš nového, co bychom neviděli už jinde. Na řadu přijde i několik stupidních rozhodnutí, milostný trojúhelník, srdceryvný leč poněkud stupidní závěr – no prostě již zažitá klasika.

Ač mi postavy nějak zvlášť nepřirostly k srdci, herci se s tím popasovali celkem slušně. Vesměs podali jakžtakž snesitelné výkony, hlavní herečka byla pěkná, lokace, kde se natáčelo jakbysmet, a celková stopáž nebyla nikterak přemrštěná. K průměrnému ohodnocení mi už chyběl jen lepší závěr a finální souboj se žralokem. I tak si ale troufám říci, že tento film není určitě ztrátou času.

Hodnocení4
Kdyby si s tím tvůrci ještě více pohráli, mohl to být docela povedený filmeček. Takhle zůstal Shark Bait těsně před branami průměru.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář