Severed (2005)


Český název: Stíny z lesa
Režie: Carl Bessai
Rok výroby: 2005
Délka: 93 min
Země: USA
Alternativní názvy: Clearing, Severed: Forest of the Dead

Hrají:
Leanne Adachi … (Stacey)
JR Bourne … (Carter)
Sage Brocklebank … (Mills)
John Callander … (Rick)
Paul Campbell … (Tyler)
Kyle Cassie … (Jack)
Julian Christopher … (Mac)
Patrick Gallagher … (Anderson)
…a další

 

Po nedávných otřesných zkušenostech z filmu Zombie přichází, jsem si chěl zpravit chuť nějakým doposud mně neznámým kouskem z žánrové oblasti. Vybral jsem si Severed. Hořká pachuť ve mně však nadále zůstává, proto ten úvodník s otazníkem.

Prozraďme si něco málo k ději. Těžařská společnost zkouší jakési genetické modifikace při růstu stromů, které se, jak jinak, vymknou kontrole a my tu máme znenadání prvního zombie dřevorubce. Mezitím co onen nešťastník uspokojuje hlad na svých spolupracovnících, přijíždí do těžařského závodu synek majitele společnosti, který má za úkol zjistit, co se v táboře odehrává. Je ovšem nemile překvapen jedním z hladových dřevorubců a tak se při útěku lesem spojí s partou ekologickych aktivistů. Jak se dále děj vyvíjí si jistě dovedete představit. Avšak nenechte se mýlit. Těsně za půlkou snímku se dějová linka stáčí, když se pár posledních preživších dostane do vedlejšího těžebního tábora. Zde je všem už vše naprosto jasné, dřevorubci se brání proti zombiím a vládne zde pevná fanatická ruka.

Severed mělo jako celek určitě na víc, než čeho se nám dostalo. Nelze si nevšimnout opravdu špatné kvality obrazu, nepřesvědčivých herců, či velmi špatné kamery. Celý film působí hodně amatérsky, což někdy není na škodu. Spíše jsem očekával více pitevní anatomie a gore scén, ale marně. Efekty jsou zde určitě více přesvědčivější než v úvodu zmiňovaném trapném Zombie přichází, ale je jich po skromnu a kvalita není také na úrovni, kterou by si zasloužila. Režisér se jistě snažil do filmu vetkat atmosféru strachu a beznaděje z rozlehlého lesa, avšak bez nejmenšího úspěchu. Moje srdíčko však alespoň jednou zaplesalo, když uzřelo, že zombie byly ze staré školy, to znamená pomalé a klátivé. Ale to nic, jen záblesk nostalgie. DVD obsahuje jen velmi slabý bonus, čímž je obrázková galerie.

Ze Severed mám značně smíšené pocity, ne kvůli amaterskému zpracování, ale spíše kvůli tomu, že ve filmu byly okamžiky, kdy film docela nudil. Doporučit ho lze snad jen hardcore fanouškům chodících mrtvol, ale dost pevně věřím, že ani oni z něj nebudou moc nadšeni.

 

Hodnocení3
Pane Romero, nadále zůstávate modlou.
30%

Sdílejte článek

 1. Solo 10 dubna 2010 v 23:05

  Čekal jsem od toho teda víc, ale zas až takový průser to nebyl. I když
  popravdě stát se zombie díky kontaktu s pryskyřicí je docela pakárna. Od
  odpadu tenhle film dělí jen několik zajímavých scén a nově pěstovaný
  sport, na kterém se dá vytřískat spousta prachů. Zastřel si svou
  zombií….Ještě že tam hrála ta pěkná herečka, protože čumět na bandu
  hnusných, zarostlých típků by bylo k pos…. 

 2. Eraserhead 20 ledna 2010 v 16:16

   Na tomhle filmu je otřesné asi všechno (vyjma vzhledu hlavní hrdinky, ale ten to vůbec nezachrání) – zápletka, děj, scénář, kamera, herci, zombíci, masky, triky a i samotný konec. Film si vypůjčuje z kde čeho (namátkou např. 28 dní poté). Naprostá ztráta času. Na filmu mě potěšila jen jedna věc – jeho shlédnutí mě nestálo ani korunu. Naštěstí.

Nový komentář