Severance (2006)


Český název: Izolace
Režie: Christopher Smith
Rok vydání: 2006
Délka: 90 min
Země: UK / Německo

Hrají:
Toby Stephens … (Harris)
Claudie Blakley … (Jill)
Andy Nyman … (Gordon)
Babou Ceesay … (Billy)
Tim McInnerny … (Richard)
Laura Harris … (Maggie)
… a další

 

Severance (izolace) je komediální horror s Danny Dyer (Hooligans). A upřímně řečeno, je to jeden z nejlepších novějších komediálních horrorů, co jsem viděl.

Děj: Skupina lidí pracujících pro mezinárodní společnost vyrábějící zbraně – Paleside – se vydává autobusem na pobyt v chatě, která byla využívána pro léčbu zabijáků. Jeden z nich se dostal ven z léčebny a tak tam všechny ty, co přijíždějí, vždy povraždí. Když skupina dorazí na místo, začínají se dít divné věci. Jedna holka uvidí za oknem nějakýho chlapa, další muž z výpravy najde venku koláč (když ho jí, tak v něm najde zub).
A takto se to vyvíjí dál a dál – jako každá jiná vyvraždovačka s několika legračními scénkami (Scéna s useklou nohou, kterou se snaží nacpat do mrázáku, je nejlepší).

Souhrn: Herecké výkony jsou na dobré úrovni; hlavně Dyer v roli sjetého spolupracovníka. Film má dokonce i dobrou atmosféru. Na filmu jsou dobré komické scény jako například: sestřelení letadla bazukou v domnění, že míří na vraha. Film je pomalejšího rázu. Reakce na něj jsou různé; většina lidí ten film zatracuje, mně se líbil. Po pomalejším začátku je už zabijáckej konec. Film vřele doporučuju.

Hodnocení9
Pokud vás znechutil film Hatchet, tak tohle vám spraví náladu. Doufám, že režisér Christopher Smith (Metro) natočí další komediální horror - podle mě má na to, být nejlepší režisér tohoto žánru.
90%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 23 května 2010 v 09:50

  Ale jo – docela jsem se tady i pobavil. Mě ten film přišel celý jako
  hororová komedie s místy opravdu povedeným humorem. Po hororové stránce
  to už sice zas až tak super nebylo, ale i tak lepší průměr. Má
  nejoblíbenější postava to přežila to je hlavní, docela slušné efekty
  viz. ufiklá noha určitě stojí za pozornost. Nejvíc mi však vadilo, že se
  konec zvrtl v akční frašku plnou totálních kravin. Ty dvě buchtičky v 
  té jámě byly luxusní…60%

Nový komentář