Seed of Chucky (2004)


Český název: Chuckyho sémě
Režie: Don Mancini
Rok výroby: 2004
Délka: 87 min
Země: Rumunsko / USA

Hrají:
Brad Dourif … (Chucky (hlas))
Jennifer Tilly … (Tiffany)
Billy Boyd … (Glen / Glenda (hlas))
Hannah Spearritt … (Joan)
John Waters … (Pete Peters)
Keith-Lee Castle … (Psychs)
Steve Lawton … (Stan)
…a další

 

Chucky točí filmy, takže ho uvidí jeho potomek Glen, který se ho vydá hledat. Když ho najde a oživí, tak se rozhodne opět získat tělo. A tělo nechce pouze on, slíbí Glenovi a jeho manželce, že jím také získá těla. Není pro to nikdo lepší, než herečka Jennifer Tilly, která hledá nějaký film, ve kterém by si zahrála. Tu příležitost ji poskytne raperský pseudorežisér Redman. Ale ten chce do role jinou herečku, takže Jennifer si řekne, že by se s ním mohla vyspat a dostala by roli. Takže Redman ji pozve na oběd. Mezitím zemře pár lidí, což se Glenovi nelíbí. Řeknou si tedy, že přestanou zabíjet. Ale zabíjení je pro ně jako droga, nemůžou s tím přestat. Takže se snaží chytit Jennifer a ještě jejího řidiče. A co Glen? Jennifer “dostane” Chuckyho sperma a je těhotná. Takže i Glen bude mít tělo. A ještě aby byly dokonalá rodina chtějí (konkrétně panenka a Glen) přestat zabíjet. Povede se jim se zabíjením přestat nebo zemře ještě někdo, a povede se jim převtělit?

To by k ději stačilo. Režie se ujal Don Mancini, který byl s Chuckym od prvního filmu dost úzce spojen. Hlas Chuckyho se opět nemění (Brad Dourif), Jennifer Tilly si zde zahrála hlavní roli a nadabovala opět panenku, Glena namluvil herec, kterého si nejvíc pamatujeme z Pána prstenů (Billy Boyd).

Film je asi nejlegračnější ze všech dílů, stačí vidět onanujícího Chuckyho. Ale je stále na některých místech drsný. Film původně neměl být ani tak vtipný. Jennifer, která má pár kilo navíc, měla pro roli zhubnout. Bohužel se jí to nepovedlo, takže Mancini přidal do scénáře pár vtipů o tlusťoších.

 

Hodnocení7
Tento zatím poslední díl není tak špatný jako díl 3. Stále je tu dobrá technika, která oživuje panenky. U filmu však stále chybí atmosféra, která scházela i u Chuckyho nevěsty. Hudba taky není tak dobrá, jako u předešlého dílu. Ale stále je to koukatelné a vtipné.
70%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 18 července 2011 v 13:44

  Nechceš mi s tím píchnout? Tak honící si a
  hláškující Chucky byl opět hlavním tahounem celého filmu. Jeho milá sice
  tentokrát lehce zaostávala, ale ten jejich retardovaný synek/dcera to už byl
  vrchol. Kdyby to bylo celé jenom o něm, tak dám čistý odpad. Jennifer Tilly
  opět téměř bezchybná a byla radost se na ní dívat. Scénář samotný už však není
  tak záživný jako tomu bylo u předešlých dílů a horší už byla snad jen
  trojka.  Ke konci už to začalo docela
  dost skřípat a bylo štěstí, že nastal konec. 

Nový komentář