Seed (2007)


Režie: Uwe Boll
Rok výroby: 2007
Délka: 90 min
Země: Kanada

Hrají:
Michael Paré … (Detective Matt Bishop)
Will Sanderson … (Max Seed)
Ralf Moeller … (Warden Arnold Calgrove)
Jodelle Ferland … (Emily Bishop)
Thea Gill … (Sandra Bishop)
Andrew Jackson … (Dr. Parker Wickson)
Brad Turner … (Larry Thompson)
…a další

 

Uwe Boll je pro většinu lidí průserář a ničitel filmů podle her. I když ho často soudí jen podle doslechu. Jeho dalším filmovým počinem je film Seed, který není ani podle jedné hry. Jak dopadl?

Děj
Sam je nehorázný magor a masový vrah. Své oběti buďto nemilosrdně zabije nebo je nechá zemřít v kobce či rozežrat červy. Ale když ho chytí a nechají popravit, tak to není konec a Sam se znovu probudí k životu. Jde po něm i velitel případu Matt Bishop (Michael Paré). Ten s ním měl už před nějakou dobou nevyřešené účty. A když zjistí, že Sam je zase naživu, rozhodne se jednat.

Hodnocení
Myslím, že Bolla nemusím představovat. On dělá málo filmů, které nemají svoji herní předlohu. Měli jsme tu pár pokusů, které ji neměly, třeba Zabít je snadné nebo Tunnel Rats. A dopadly o něco lépe, než třeba Alone in the Dark nebo House of the Dead. Co mě ale nejvíce v souvislosti s Bollem štve, jsou někteří rádoby “kritici”, kteří daný film ani nevidí a hned říkají: “To je od Uwe Bolla, to si zaslouží jen 10%”. A nebo si rovnou vymyslí, že to viděli, aby zapadli k lidem, kteří ho nesnáší, a nemají svůj názor. Takových komentářů je po světě hafl

Neříkám, že je to dobrý režisér, jeho filmy padají do průměru nebo podprůměru. Ale lidi, co říkají, že patří mezi nejhorší režiséry, se buď ve filmech nevyznají, nebo neznají režiséry. Ovšem, je to věc názoru a já prostě viděl plno filmů, které byly o dost horší než ty Bollovy. I když je pravda, že by bylo lepší, kdyby si možná dělal filmy podle sebe a ne podle her.

Zabít je snadné byl parádní film a Seed je trochu slabší, ale není také vyloženě slabý. Třeba největším nedostatkem Seedu je kamera, která je velmi slabá, strašně se třese a občas se nevyznám v tom, co se ve filmu právě děje. O nic lépe na tom není ani scénář, je plný klišé. A nic nového se tam neděje. Takový klasický thriller. Dalším mínusem jsou rozhodně herci. Jsou tu sice známé béčkové tváře jako třeba Ralf Moeller, kterého jsem viděl v Postalu a Králi škorpiónovi, nebo Michal Paré, který, jak se zdá, je Bollůw dvorní herec, a jehož filmy snad nemusím představovat.

Teď k tomu lepšímu, což je atmosféra. Beru to s ohledem na to, že jsem poslední dobou u nových filmů neviděl ani náznak lepší atmosféry. Není tu sice vyloženě tak silná, že vyděsí, ale není ani slabá. K atmosféře hodně pomáhá i celková drsnost filmu. Hodně režisérů se bojí nechat zabít například batole, Uwe se toho neštítí. Jestli však čekáte krev, moc se nedočkáte. Jsou tu drsné scény, ale to neznamená, že musí být krvavé.

 

Hodnocení4
Je to slabý film, ale není ani tak slabý, že byste o Bollovi říkali, že je to sračkař a neměl by točit. Jak jsem říkal, kdyby neměl pro většinu tak zkaženou pověst, určitě by dostal více šancí.
40%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  Solo 28 ledna 2011 v 08:45

  Nikdy bych nevěřil, že budu muset změnit názor na Uwe Bolla a jeho
  filmy. Ještě před rokem to pro mě byl největší sračkař, kterého znám.
  Jenže od té doby co se mi pod ruky dostávájí další a další horory vidím,
  že na světě existují mnohem horší režiséři. To že podělal několik filmů
  podle PC her si už neodpáře, ale mezitím natočil i tři docela solidní
  filmy, za které se rozhodně stydět nemusí. A Seed je jedním z nich.
  Tenhle film je zaujal hned tím videem na začátku a pak se rozjel slibný
  děj. Masakr fízlů byl luxusní, stejně jako vyvraždovačka na konci. Jen
  je škoda, že Uwe nikdy nedokáže udržet pořádnou atmosféru a logiku scén
  až dokonce. Ta scéna z kuchyně se sekáčkem byla dobrá tak do půlky, pak
  už jde vidět že to je počítačem upravené.

 2. Profilový obrázek
  Frenk 4 září 2008 v 10:41

  Ty se ho nějak zastáváš . Já říkám, že si Uwe za svou pověst může sám a to hlavně díky své velkohubosti s namachrovanosti. Neříkám, že plodí samé odpady, znám hromady horších filmů než jsou Bloodrayne či Alone in a dark, ale když se ten idiot pak natřásá, že jsou to dobré filmy a že je klidně nasadí proti Indiana Jonesovi, protože Spielbergův film je větší sračka, tak bych mu zakázal točit. A to není všechno, jeho excesy znám poměrně důkladně… BOLL JE MAGOR!!!  BOLL JE PODPRŮMĚRNÝ REŽISÉR!!!

Nový komentář