Sebastian’s Voodoo (2008)


Režie: Joaquin Baldwin
Rok výroby: 2008
Délka: 4 min
Země: USA

 

K voodoo neodmyslitelně patří hadrové panenky a špendlíky, stejně jako k hokeji puk a hokejka. Asi každý ví k jakémuže se používají účelu, vždy je proto zaručené, že to bude někoho šeredně bolet. Joaquin Baldwin se věnuje natáčení převážně krátkometrážních snímků, které se valných úspěchů nedočkali. Tentokrát se mu však povedl docela „mistrovský“ kousek, kterým se zapsal do hororového žánru. Jeho čtyřminutový animovaný snímek plný emocí si získal celou řadu příznivců a myslím si, že zcela oprávněně.

Obraz nás zavede do potemnělé místnosti, kde na hácích visí hadrové panenky. Ty zde slouží jejich pánovi k jeho obřadům, plných bolesti a smutku z pohasnutí dalšího života. Oživlé panenky mají strach, že budou další na řadě a rozhodnou se jednat. Tedy hlavně jedna z nich, jenž nechce skončit se špendlíkem zapíchnutým v srdci. Podaří se jí osvobodit a razantně se postaví svému trýzniteli. Také on musí ochutnat všechna příkoří, které musely vytrpět jeho oběti.

Short je nabitý velice působivou temnou atmosférou, kterou dopomohla rozdmýchat vynikající hudba z dílny Nicka Fevoliho. Máme zde šanci sledovat jak je velice důležitá soudržnost a přátelství. Jste ochotni i za cenu sebeobětování pomoci svým druhům? Tvůrcům se podařilo stvořit docela zajímavou animovanou podívanou, která mi tak trochu připomínala intro z nějaké hry. Ocenit však nejvíce musím ono napětí, které bylo po celou dobu cítit ve vzduchu.

Po vizuální stránce je vše rovněž na vysoké úrovni, ale občas se přece jenom našlo několik nevychytaných míst. Nicméně ono pomyslné poselství jenž v sobě nesl tento smutný příběh mě docela okouzlilo.

Hodnocení8
Myslím, že si určitě zaslouží nadprůměrné hodnocení i když na úplný TOP to není.
80%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář