Scream (1996)


Český název: Vřískot
Režie: Wes Craven
Rok výroby: 1996
Délka: 111 min
Země: USA

Hrají:
Neve Campbell … (Sidney Prescott)
Courteney Cox … (Gale Weathers)
David Arquette … (Dwight ‘Dewey’ Riley)
Skeet Ulrich … (Billy Loomis)
Rose McGowan … (Tatum Riley)
…a další

Snad každý z nás viděl Vřískot, který – jako skoro každý americký horor – prvním dílem nekončí, a v němž pobíhá šílený vrah v černém obleku, masku na obličeji, v ruce nůž a samozřejmě s malým přístrojem pod maskou, který perfektně mění hlas.

Vše začíná v malém poklidném městě, kdy jsou brutálním způsobem zabiti studentka místní školy Casey Beckerová a její přítel. Hlavní hrdinkou je Sydney Prescott, které před rokem zabili matku. Místní reportérka a spisovatelka Gale Wheatersová je přesvědčená, že za vraždami stojí právě vrah Sydnine matky i přesto, že Sydney tenkrát údajného vraha usvědčila. Ten samý den, kdy byly objeveny první oběti sériového vraha, obdrží Sydney telefon, na jehož druhé straně je vrah.

Začne s ní hrát hru, kterou si určitě my diváci pamatujeme. Vrah pokládá otázky, obětí odpovídají, za špatnou odpověď mají zemřít. Sydney samozřejmě odpoví špatnou odpovědí a vrah se objevuje v jejím domě. Vše skončí, když se zavře do svého pokoje a vrah se k ní nemůže dostat. V okně se objeví její přítel Bobby, kterému vypadne maska a nůž a obhajuje se tím, že to našel dole na zahradě. Policie, která byla přivolána, ho zatýká a Sydney odchází ke své přítelkyni. Večer jí zavolá opět vrah a říka jí, že Bobby to neudělal a znovu zaútočí. Právě kvůli této události dostanou místní školáci volno, které má trvat až do té doby než se vrah nenajde. Bobby je samozřejmě propuštěn a vrací se k Syd.

Studenti jsou nadšení a rozhodnou se udělat hororový večer…

Sdílejte článek

13 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář