Scary Movie 4 (2006)


Český název: Scary Movie 4
Režie: David Zucker
Rok výroby: 2006
Délka: 83 minut
Země: USA

Hrají:
Anna Faris … (Cindy Campbell)
Regina Hall … (Brenda Meeks)
Charlie Sheen … (Tom)
Leslie Nielsen … (Pesident Harris)
Craig Bierko … (Tom Ryan)
Bill Pullman … (Henry Hale)
Molly Shannon … (Marylin)
…a další

Útok mimozemšťanů na naši planetu začal. A jedině Cindy může celou tuhle invazi zastavit, a to tak, že najde otce mrtvého chlapce, který by jí pomohl tuto záhadu vyřešit. Taky poznává svou novou lásku. A víte co? Radši se nato podívejte, protože líčit děj u Scary Movie je pěkně těžká práce. Máte tu smícháno tolik dobrých filmů dohromady, že to ani nemá cenu popisovat, ale to nevadí. Stačí když řeknu, že je to zábava.

Co se změnilo od předchozího dílu? Prakticky nic. Herci zůstávají stejní až na několik změn. Režisér si taky svoje místo udržel, což je fajn, protože jeho práce udělala ze Scary movie prvotřídní film. Rozhodně si nemůžu stěžovat. Jak je u mě zvykem, tento film si zaslouží rozebrat a já vám ho tu rozeberu, tak jak to dělám vždycky.

Prvně se zaměřím na herce a samotný scénář. Ten je udělán velmi dobře až na nějáké ty ohrané škváry dokonalý. Herecké obsazení se jak už sem říkal, se takřka nezměnilo. Regina Hall byla znovu úspěšně nasazena zpět, přestože ve třetím díle jsme ji viděli mrtvou, ve čtverce si to hraje jako by se nechumelilo. Leslie Nielsen v roli prezidenta USA taky nezklamal a Anna Faris v roli Cindy už vůbec ne. Zbytek hereckého osazenstva taky zahrál moc pěknou roli.

Hudba a efekty jsou jen takovou doplňkovou kulisou. Ale musím říct, že se jim roboti, kteří v tomto filmu vystupují, vážně povedli. Hudba taková normální standartní moc si jí nevšímáte. Vtípky? Ano, dobré. Žádný fekální humor, ani nadmíra sprostých slov. Prostě trojka jako z oka vypadlá. Akorát převlečená do nového kabátu.

Na filmech se tvůrci opět vyřádili. Vzali ty nejlepší minulého roku. Uvidíte tu parodii na horor Nenávist, Saw jednička a dvojka, mysteriózní film Vesnice, drama Válka Světů, či film, který nemám zájem vidět: Zkrocená Hora. Děj se točí kolem filmu Nenávist a kolem filmu Válka Světů. Měl být nasazen i King Kong, ale bohužel na něj nezbyo místo a tak ho tvůrci vystřihli. Nevadí, užijete si tak jako tak dostatek zábavy.

 

Hodnocení8
A co řici k tomuto filmu na závěr? Tvůci udělali jenom předělávku trojky. Ale nemůžu řict, že by se jim nepovedla. Já dávám tomuto snímku 80%. Stejně jako snímek předchozí. Dal bych i 90% ale to by to muselo být o trošku delší a trošku zábavnější.
80%

Sdílejte článek

20 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Eraserhead 26 prosince 2009 v 17:39

   U parodií neočekávám, že budou mít ucelený děj, proto mi jistá útržkovitost v podobě jen pouhých několika vymyšlených scén někdy bez ladu a skladu poslepovaných dohromady nijak nevadí. Tohle je už trochu slabší odvar předchozích dílů, hlavně pro to, že někdy se snaží parodovat neparodovatelné (Válku světů např. jíž bylo ve filmu podle mě věnováno až moc místa a to ve scénách, které nepřinášely žádný humor či možnost parodovat). Pravdou také je, že se často ohrává starý vtípek jak se někdo o něco jebne do hlavy (tohle vás rozesměje jednou dvakrát, ale osmkrát?). Nechybí klasický prdící vtípek (to mě rozesměje vždycky a tady je dost povedený). Úvodní Saw scéna je asi nejlepší z celého filmu, Nenávist taky ujde. Ale tak nějak mám pocit, že scénáristé prostě už nemělli z čeho brát, jen si sepsali seznam známých hororů a jiných filmů z poslední doby a snažili se vymýšlet a vymýšlet a párkrát se jim to povedlo, většinou ale ne a zahrávali si s trapností. Ale rozhovor o nezvěstném byl geniální odkaz ke scénce z jednoho z předešlých SM ohledně probuzení se mrtvý….. Parodie mám rád a málokdy mě zklamou až tak moc, abych dal podprůměr. 

 2. j.calling.2bad 29 dubna 2008 v 15:38

  Zkrocená hora je skvělé drama s výtečnými hereckými výkony. Co se Scary Movie série týče, u jedničky jsem se ze srdce vyřechtal několikrát. U dvojky už to nebylo ze srdce, za to trojka mě potěšila a upřímně hodně rozesmála (zejména scény s tím malým klukem) a čtyřka je pro mě slabota. Čeho je moc, toho je příliš. Pro mě by bylo ideální, kdyby existovaly dva SM díly, a sice první a třetí.

   

 3. Jino 29 dubna 2008 v 12:54

   No tak já bych to viděl rozhodně naopak. Film neparoduje horory, ale snaží se o to… což je podstatný rozdíl… A navíc hlavní hrdina podle mě nebyl dost vtipný a pokud je tohle jeho komický výkon, tak mi to bohužel nepřišlo ale vůbec vtipné…. Je tam sice pár momentů, které si zasloužili úsměv na mé tváři… Hlavně ty teda s Lesliem Nielsenem a pak mi přišla vtipná parodie na Vesnici. Jinak si myslím, že to bylo hodně vyčpělé a vtípky byly jak vidno děláno z donucení a tak na mě vůbec nepůsobili dobře… Navíc nechápu jak tvůrci mohli natočit takovou parodii bez Charlieho Sheena, který je výborný komik a nejednou to dokázal, Scary Movie 3 se mi líbila hlavně taky kvůli němu (i Nielsenovi)…. On je prostě výborný komik a navíc má na ty parodické vtípky výborný ksicht…. Tento díl je opatřen spousty vtipných momentů, ale bohužel jsou podány strašně nuceně a křečovitě a jen malinkatá část se dá považovat za zdařilé… Absence dobrého komika (jakým je Sheen) v parodii je jako houbová omáčka bez hub, tudíš postrádá hlavní ingredienci. 30% víc nedávám

Nový komentář