Scary Movie 3 (2003)


Český název: Scary Movie 3
Režie: David Zucker
Rok výroby: 2003
Délka: 90 minut
Země: USA

Hrají:
Anna Faris … (Cindy Campbell)
Regina Hall … (Brenda Meeks)
Pamela Anderson … (Becca)
Charlie Sheen … (Tom)
Leslie Nielsen … (Pesident Harris)
Simon Rex … (George)
Jeny McCarthy … (Kate)
…a další

Kazeta, která vás za sedm dní po jejím shlédnutí zabije. Tajemné obrazce v poli kukuřice. Byt, kde na vás čeká vědma. To je jenom část děje z velmi úspěšných filmů roku 2003. Ale tady se nebudete ani bát, ani nebudete napnutí jak struny, ani očekávat špatný či dobrý konec. Tohle je totiž parodie a ke všemu je to Scary Movie, takže se máte na co těšit, protože tentokrát tvůrci opravdu nezaháleli.

V první řadě je potřeba poznamenat výměnu režiséra. Místo předchozího Keenen Ivory Wayanse ho nahradil David Zucker, který má s podobnými filmy již zkušenosti. Možná někdo znáte film Bláznivá Střela, který byl velmi úspěšný. Mohli jste ho vidět v titulcích jako režiséra. Také si z tohoto filmu vzal hlavního herce. A jdeme na podrobný rozbor filmu.

Rozhodně vás nečeká žádná nuda. Tvůrci se opravdu snažili a naservírovali vám tu pořádnou porci zábavy. Trošku polevili v tom fekálním humoru a velké spousty sprostých slov, které byly v předchozích dvou dílech a v tomto díle se zamněřili spíše na divákovu druhou stránku humoru a vsadili na situace, které jsou bolestivé, ale zárovneň směšné. Vlastně v celém filmu uslyšíte jenom jedno silné sprosté slovo, a to hned dvakrát za sebou. Jinak jsou to ta standartní sprostá slova, která se používají běžně. Hudba vás asi taky nějak moc neoslní, protože je nejspíše převzatá z jiných filmů, ale to nevadí, na tu se totiž zaměřit nemáte. Vtípky jsou povedené a někdy až nevkusné, ale nemůžu říct, že by nepobavili, to ne. Prostě už to má úroveň.

Herecké obsazení bylo vybráno naprosto senzačně. Kromě známé Anny Faris, která se objevila v prvních dvou dílech, uvidíte i Reginu Hall. Ta sice v prvním díle zemřela, ale byla nasazena i v díle následujícím a uvidíte ji i v díle třetím. V menších rolích se představí skuteční mistři ve svém oboru. Například Leslie Nieslen. Bravurně zvládl roli prezidenta USA. Uvidíte také Charlieho Sheena, komika ze Žhavých výstřelů a třešničkou na dortu je Pamela Anderson, na kterou je radost pohledět. Bohužel ji ale neuvidíte příliš dlouho. Efekty ve filmu jsou standartní a blíže se k nim vracet nebudu.

A to nejlepší na závěr? Filmy, které byly v tomto díle parodovány. Opět tu máme velkou převahu hororových čí mysteriozních filmů. Hlavní děj se točí kolem hororu Kruh a kolem filmu Znamení. Ale nejenom kolem nich. Uvidíte tu odkazy na film Pán Prstenů, Ti druzí, Matrix a Zelená Míle. Prostě není co dodat tvůrcům se povedl úžasný kousek.

 

Hodnocení8
Na závěr k hodnocení. Rozhodně je to lepší než dvojka a myslím, že i lepší než jednička. Tím pádem si u mě Scary Movie vysloužil pěkných 80%. Málem to bylo 90%, ale to měli producenti ještě trošku více protáhnout, protože vám těch 90 minut uteče poměrně rychle.
80%

Sdílejte článek

17 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář