Scary Movie (2000)


Český název: Scary Movie: Děsnej biják
Režie: Keenen Ivory Wayans
Rok výroby: 2000
Délka: 88 minut
Země: USA

Hrají:
Carmen Electra … (Drew Decker)
Anna Faris … (Cindy Campbell)
Jon Abrahams … (Bobby Prinze)
Rick Dukommun … (Cindy´s dad)
Regina Hall … (Brenda Meeks)
Marlon Wayans … (Shorty Meeks)
Shannon Elizabeth .. (Buffy Gilmore)
…a další

 

V poklidném americkém městečku začne zničehonic řádit vrah ve známé halloweenské masce a černém kostýmu. Jeho akce ovšem mají velmi svérázný průběch – někdy ho oběť překvapí nečekanou reakcí, jindy se zdrží na marihuanovém večírku, pak ho pro změnu při vraždění předběhne někdo jiný…

To je oficiální děj filmu. Scary Movie vlastně není ani tak horor jako spíše hororová komedie, ale narozdíl od ostatních je vydařená. Bere si na mušku ty nejlepší horory uplynulého roku a zostudí je neuvěřitelným způsobem. V prvním díle se na mušce ocitli úspěšné trilogie Vřískot a Tajmeství loňského léta. Pokud nejste nějak moc zaujatí proti hororům a nevadí vám, když je někdo zesměšňuje, tenhle film si vychutnáte až do úplného konce.

A teď trošku větší náhled zblízka. Začneme u samotného děje filmu, ten je naporcován tak, aby se v něm jednotlivé horory protínaly v nějakém souvislém ději a to se vcelku povedlo. Co dodat o hercích je to, že zahráli svoji roli vcelku na profesionální úrovni a rozhodně lépe než v kdejakém jiném filmu. Patří jim můj obdiv, zvláště mě potěšil výkon herečky Carmen Electry. I když hrála jen malou začáteční roli, tak ji zahrála mistrně a zvláště potěší spíše mužskou stránku publika svými nádhernými křivkami.
Efekty sou skvěle udělané a na komedii dostatečně pasují. Někdy je tam sice na tu scénu dost málo krve, předpokládali byste jí tam víc, ale ona žádná nebude.

A těď k samotným filmům, které byli v tomto díle parodovány. Já jsem tu poznal již zmiňované Vřiskot a Tajemství loňského léta. Mimo to si tu také můžete všimnout kratší scény, která je odkazem na film Záhada Blair Witch. O hudbu v tomto filmu téměř nejde, je tam smíchaná a poskládaná, takže nerozeznáte, jestli jste ji už někde slyšeli nebo ne.

A teď k tomu nejhlavnějšímu a to je humor a vtip. V tomto filmu je použito velké množství hlášek a je to docela dostatečné množství sporstých slov a vulgarismů smíchané s tím nejčernějším humorem, který jste kdy viděli. Například když vrah v masce z Vřiskotu honí Cindy po domě a ta beží nahoru po schodišti a háže mu do cesty vše, co je natom schodišti včetně své babičky, která chodí leda s berlema, je to sice smutné ale ja jsem u téhle scény málem brečel smíchy. A takových podobných scén je tam víc, některé jsou slabé jiné zase až moc drsné, ale přesto, jestliže si pustíte tento film s přáteli někdy večer tak budete odcházet domů s velmi dobrou náladou.

 

Hodnocení8
A hodnocení? Pokud jste hororový fanda a rádi se bavíte rozhodně vám tento film doporučuji. Je to skvělý tip na páteční večer pokud nemáte na programu něco jiného. Je to fantastická komedie s hororovými prvky a musím říct, že se jim vážně povedla.
80%

Sdílejte článek

44 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Daniel 20 února 2010 v 13:40

   Ten Daniel co to psal je fakt debil!!! Jestli si všimnete tak jsem to nepsal já,protože já jsem se registroval až v roce 2009 a ten Daniel co to psal to tu napsal už v roce 2008 takže jsem to nepsal já,ale ten Daniel už skončil a já jenom zdědil tu jeho přezdívku!! Strašně se za toho magora omlouvám a tomuto filmu dávám 90%!! 🙂

 2. Solo 29 března 2008 v 22:40

   Jen malý dodatek: King Mikka- myslím že není důvod aby jsi odcházel, nic proti tobě osobně nemám, jen mi občas vadí tvoje komentáře, ale jak si řekl je to internet a každý má právo vyjádřit svůj názor. Jen by se mělo opustit k urážení recenzentů!!!No a k té tvojí poznámce, že tu ze sebe dělám šéfa a vševěda- každý má právo vyjadřit svůj názor – jak ty tak já a rozhodně tu ze sebe nic nedělám.

 3. Prasoid 29 března 2008 v 19:20

  Zajímavá dískuse, díky Dawee. Takovou smršť jsem už dlouho nezažil. Mám přilévat do ohně?

  Na imdb.com píšou Comedy/Horror, tak co? I polovina mých recenzí jsou hororové komedie, které by se striktně taky neměly nazývat hororem, ani zdaleka. A zase tak to nikomu nevadilo, nebo to zatím neřekl. Já mám horory rád, ale daleko raději mám mix žánrů. Kdybyste chtěli na horroru.cz jen čistokrevné horory, tak jich tu bude 20 a budete rádi. Já jsem naopak rád, že si tu vybere širší divácká obec.

  Tady v tomto případě je zřejmě problém v tom, že spousta lidí prostě Scary movie neuznává proto, že je to cíleně natočená zábava. Ani já podobné věci moc nemusím, ale problém s existencí tohoto článku nemám.

 4. Dawee 29 března 2008 v 14:28

   To Mikka: Jestli chceš nazvat tu tvou kritiku za odbornou a teoretickou, tak to promiň, ale nikdo si to tady zjevně nemyslí. Patříš mezi ty ubohé lidi, co sou přímo zažraní do nějaké věci a sebemenší zesměšnění či zostudění, si nechcou připustit. Tohle je web o hororech a jak už si říkal veřejný, takže je ti celkem u prdele co si sem dám, když mi to adim schválí. A když to asi schválil, tak mu to nevadí. Je mi tě vlastně líto, jsi až příliš horory zaujatý, že nedokážeš pochopit podstatu tohoto filmu. Sbohem a měj se na jiných webech dobře, kde tě “určitě” příjmou s otevřenou náručí.

  To Daniel: Stejná slova, jako pro tvého kolegu nad tímto textem. Si debil a absolutně tomu nerozumíš.

 5. godfather 29 března 2008 v 13:40

   kritici jsou převážně zakomplexovaný na veřejnosti opovrhovaný pro svou hloupost a narcisizmus chudáčci kteří  nedovedou něco stvořit ale svojí zlobu na svět dávají najevo tím že níčí (kritizují) je to jejich boj se závistí a tím jaké jsou životní 0   ,znuděný konzumenti kterym se ničim nezavděčíte pro jejich představu že celej svět čeká na jeho výplod myšlenkových pochodů (Přip. narcis) ktarý si myslí že jeho hovno smrdí jinak než tvé . Nepřipustí si představu že je jenom další kapka v moři

 6. ondranow 29 března 2008 v 11:17

  Hele a neni to jedno jestli je to vyloženě horor nebo ne? Podívejte se na jakýkoli slušnější web o tomhle filmu a zjistíte ,že je to za horor považováno..alespoň trochu. To King Mikka: Hele upřímně už mě začínáš pomalu srát ,nepíšeš vůbec nic a každýho kritizuješ .Neviděl jsem od tebe pozitivní komentář skoro na nic! Dawee je super ,že si to tu dal i když si za to schytal trochu kritiky. A vy všichini co to kritizujete: napište něco sami a pak kecejte!

 7. Solo 28 března 2008 v 23:13

   Dawee dobrá recenze. Je na uvážení michala jestli to tu dá. Mě to nevadí.

  Daniel – si leda tak chudák a pochybuju, že by se tebou někdo zabýval – piš si co chceš a neuražej ostatní.

  King Mikka- mě uráží tvoje poznámky, nejenom, že na různých recenzích  máš debilní komentáře, ale sám nic nenapíšeš. Taky bych se rád mrknul na tvůj výtvor. Nejdřív se podívej na sebe a pak můžeš soudit druhé.  Osobně proti tobě nic nemám, ale nemám rád když někdo buzeruje druhé, kteří nečím přispívají tomuhle webu

 8. Frenk 28 března 2008 v 19:44

   Mno, my jsme s Sharkem na toto téma jednou diskutovali a on mi jednou pod článek (film Hadi ve vlaku) srandovně dodal, že když už nebude mít co zrecenzovat, vrhne se na Scary movie. Tehdy jsem skutečně nevěřil, že se najde autor, který na to bude mít odvahu. Našel se, já mu nic nevyčítám, ale i na mě to působí trošku… nevím jak to nazvat… nevhodně. Něco jiného jsou hororové komedie typu Slimák, Planeta Teror a další, a Scary movie jakožto parodie. Ale jak říkám, nikomu nic nevyčítám, mě rozhodně existence tohoto článku netrhá žíly…

 9. Dawee 28 března 2008 v 17:33

  To Daniel: Ty si debil. Tohle je sice komedie,ale jestli jsi četl někde na netu, tak je to taky prezentováno jako horor. A navíc si to utahuje z hororových filmů. Takže nevidím důvod, proč by to tu nemohlo být a na tvém místě bych admina nenazýval jako idiota nebo tě odsud vykopne. tak sklapni a radši se podívej na ten film. Možná změníš názor, debile.

Nový komentář