Scary Movie 2
11. 04. 2008 / autor: Dawee / kategorie: Hororové filmy
Český název: Scary Movie 2
Režie: Keenen Ivory Wayans
Rok výroby: 2001
Délka: 83 min
Země: USA
Hrají:
Anna Faris ... (Cindy Campbell)
Marlon Wayans ... (Shorty Meeks)
James DeBello ... (Tommy)
Shawn Wayans ... (Ray Wilkins)
David Cross ... (Dwight Hartman)
Regina Hall ... (Brenda Meeks)
Tim Curry ... (Professor Oldman)
...a další
Parta mladých lidí je pod záminkou vlákána do domu s nějak dobrou pověstí, aby se zde účastnila kurzu proti nespavosti. Že vám tento děj připadá povědomý? Ano, podobný děj je i u jiného hororu. Ale tady se bát nebudete, spíše se budet smát až se budete za břicho popadat. Tohle je totiž Scary Movie, a to znamená necelou hodinu a půl skvělé zábavy v podobě těch nejotrlejších vtípků a nejčernějšího humoru.
Samotný děj filmu je velmi jednoduchý. Skupina teenagerů musí přežít ve strašidelném domě, ale nějak se jim to nedaří. Nakonec to překvapivě dopadne dobře a vy ani nevíte jakto. Příběh filmu je totiž velmi jednoduchý a v monha směrech vůbec nezapadá. To ale nevadí, protože to taky tvůrci nechtěli. Chtěli, abyste se smáli a smáli a smáli.
Režisérských otěží se ujal Keenen Ivory Wayans, jehož jste mohli vidět v titlucích prvního Scary Movie jako režiséra. Herci se také vůbec nezměnili. Co mě velmi překvapilo byla opět hlavní role pro Annu Faris coby Cindy. Tato herečka vyniká především svým úžasným výrazem, který dokáže velmi pobavit. Také tu uvidíte Reginu Hall. Ta v minulém díle zemřela, ale jak je vidět tvůrce to vůbec netrápí a tak ji úspešně nasadili znova do role Brendy. Zbylé herce jste také mohli vidět v předochozím díle a jsou tu i herci zcela noví, včetně Tima Curryho, který se objevil v jedné roli ve filmu Charlieho Andílci.
Hudba a efekty? To je vcelku na velmi krátký popis. Hudby si ani tak moc nevšímáte, protože je tu spíše hudba převzatá nebo se vůbec do toho filmu nehodí a efekty? Ty sou poměrně slušně udělané. Na horor to úplně stačí.
A jaké že to filmy vlastně Scary Movie 2 paroduje? No od hororů trošku opustila, ale stále zůstávají její hlavní notou. Na začátku určitě poznáte scénu, která zarytým fanouškům hororů hýbne žlučí. Je to parodie na film Vymítání ďábla. Ač jsem tento film neviděl, tak musím říct, že by zato určitě stál. Co se týče dalších filmů tak například Zámek hrůzy nebo menší scéna z Hannibala. Film také parodoval akční film Charlieho andílci či komedie pro teenagery Protivný sporstý holky a Zahulíme, uvidíme. Sice je to více akční, ale hlavní děj se točí kolem Zámku hrůzy.
Celkově mi film přišel trošku slabší než jednička, ale zase takový propadák to nebyl. Ale je fakt, že z celé série Scary Movie je to nejslabší film.

Jednoznačně dávám 100%!
1 som nevidel ale urcite 2 neni najslabsia...4 je uplne nudna...



celkem bych souhlasil s Daweem