Scarecrow (2013)


Český název: Legenda o vraždícím strašákovi
Režie: Sheldon Wilson
Rok výroby: 2013
Délka: 86 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Lacey Chabert … (Kristen)
Robin Dunne … (Aaron)
Carlo Marks … (Eddie)
Nicole Muñoz … (Maria)
Brittney Wilson … (Beth)
… a další

 

Obyvatelé malého městečka se připravují na blížící se stoleté výročí založení festivalu Vraždícího strašáka – tamní strašidelné legendy, kterou se straší především malé děti. Netuší, že se legenda brzy změní v krvavou realitu a odnese to skupinka zlobivých studentů se svým učitelem Aaronem, kteří se za trest vydávají na starou farmu, aby převezli starého strašáka do města. Ti se zde setkávají s učitelovou bývalou přítelkyní Kristen a jejím dalším ex Eddiem, který se s Aaronem moc nemusí. Jejich nevraživost však musí stranou, protože strašák ožívá a rozpoutá krvavá jatka…

Filmů o obživlých strašácích existuje dnes již celá řada, takže je asi všem jasné, že tady o nějakou extra originální zápletku člověk asi moc nenarazí. V rámci Syfy tvorby a samotné Maneater film Series, které je tento nízkorozpočtový kousek součástí, však jde o vcelku snesitelnou podívanou a musím říct, že jde o jeden z nejlepších filmů, které nám tato sci-fi hororová série nabídla. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale mě se tento film docela líbil, a to i přes některé své nedostatky.

Příběh má zajímavý spád již od prvních minut, nabídne nám několik docela povedených mord scén a ani samotná atmosféra není vyloženě špatná. Osamocená ponurá farma a stará stodola uprostřed kukuřičných lánů skrývá děsivou minulost, která se nyní rozhodla připomenout tou nejbrutálnější formou. Digitální strašák sice nepatří mezi skvostná monstra a jeho zpracování moc kvalitní není, ale jeho vražedné řádění vám nedá ani chvíli oddychu a divák se tak u toho filmu nemá čas ani moc nudit. Počet mrtvých je slušných a jejich úmrtí jsou různorodá, takže si každý přijde jistě na své. Charakteristika jednotlivých postav taky nebyla nejhorší a vyloženě nesympatický mi tu nebyl nikdo.

Co se hereckých výkonů a obsazení týče, tak i tady jsem byl docela spokojený. Hlavní hvězda Lacey Chabert si nevedla vůbec špatně a zbytek v čele s Robinem Dunnem jí zdatně sekundoval. Jen škoda, že ani tato televizní podívaná se neobešla bez několika nelogických momentů a zástupu žánrového klišé, nad kterými občas zůstával rozum stát. Když to ale srovnám s ostatními filmy z Maneater série, tak jsem nad nimi tentokrát dokázal mávnout rukou.

 

Hodnocení5
Scarecrow tak možná lehce nadhodnotím, ale já v tom stejně viděl slušnou průměrnou podívanou. Strašák sice mohl být mnohem lépe zpracovaný, ale ta jatka mi to alespoň částečně vynahradila.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář