Saw Rebirth (2005)


Režie: Jeff Shuter, Daniel Viney
Rok výroby: 2005
Délka: 6 min
Země: USA

Hrají (mluví):
Whit Anderson … (Jill)
Stan Kirsch … (doktor)
Jeff Shuter … (sluha)
George Williams … (Jigsaw)
… a další

 

Ze začátku se musím k něčemu přiznat. Miluji sérii Saw, nenechám si ujít ani jeden díl, ovšem nechápu jednu věc. Tento krátkometrážní snímek se pyšní tím, že je zařazen do této série, i když do činění s touto sérii nemá nic. Jedná se o animovaný a comicsový film, který dabuje jen jeden člověk. Jde o snímek čistě pohodový a klidný, ale je prezentován jako horor, takže dost řečí a pusťme se do rozboru filmu.

Jak jsem již zmínil, jedná se o krátkometrážní film. Celých 6 minut se zabývá Jigsawovým začátkem a jeho hrami. Nutné je říci jednu věc. Jigsaw v podání Tobina Bella je zde vykreslen velmi přesvědčivě, stejně tak ostatní osazenstvo. Snad jediným plusem, kterým se film může chlubit, je hudba. Fanoušci Saw série budou zklamáni, nenastoupí zde totiž hudba z filmu, nýbrž úplně jiná hudba, kterou jsem nidky neslyšel. Nepřekonala sice původní sound, ale odpad to rozhodně není.

Styl vyprávění je otřesný. Efekty a předčítání comicsů a samotné titulky k filmu jsou nepřijatelné. Všechno je v příšerném provedenní, slova jdou tak rychle, že se nadají číst a celé grafické provedenní se pohybuje v hlubinách podprůměru. Samotné hlasy jsou také příšerné. Amatéři nadabovali tento film za krátkou dobu, což je vidět. Ale největší průšvih je ten, že zde neuslyšíme ani hlas Tobina Bella, s čímž jsem jako jeho velký fanoušek nesmírně nespokojen.

Hodnocení4
Saw Rebith je trapný, otřesný, ale pohodově hudebně provedený snímek, který sice stojí jakžtakž za jedno zhlédnutí, ale bez hlasu Tobina Bella to prostě nejde. A fanoušci Saw série budou velice zklamáni.
40%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. ondrej 21 února 2009 v 15:57

     Nebudu se tu zabívat tímhle filmem. Přečetl jsem si tuto recenzi a musím říct, že mě velice příjemně překvapila svou čtivostí. Dovuluji si dokonce tvrdit, že je to zatím nejlepší recenze, kterou jsem od Soldiera kdy četl. A co se týče tohoto šestiminutového filmku, neviděl jsem ho, takže ještě nemohu posoudit.

  2. Skypper 21 února 2009 v 14:48

    Tvoje recenze mě tak dokonale zmátla, že jsem si to musel pustit.
    Jako dílo nadšených amatérských fanoušků by to nebylo špatné. Mně osobně obrázky docela sedly a se čtením titulků a poslechem dabingu jsem žádný větší problém neměl.
    Ale je pravda, že rozslideovaný komiks je na to, aby se pyšnil příslušností k oficiální filmové serii SAW, trochu málo.

Nový komentář