Saw 5 (2008)


Režie: David Hackl
Rok výroby: 2008
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Tobin Bell … (Jigsaw / John)
Costas Mandylor … (Mark Hoffman)
Scott Patterson … (Agent Strahm)
Betsy Russell … (Jill)
Julie Benz … (Brit)
Meagan Good … (Luba)
…a další

 

Letos se do našich kin vplížil již pátý díl o legendárním vrahovi Jigsawovi ve slavné sérii Saw. To znamená, že všichni fanoušci série se do kina vrhnou, film vydělá spoustu peněz a producenti začnou dělat další díl. A takhle to bude trvat asi do roku 2013. Diváci jsou po té velmi rozzuření, jak film dopadl, ale i přesto utratí peníze za další zbytečný a nudný díl. A tento díl není opakem.

Jigsaw je mrtev, ale i přesto jeho hry pokračují. Detektiv Hofman pracuje v jeho díle, ale prozrazení visí na vlásku, protože po něm jde detektiv Strahm. Nacházíme se v místnosti s mrtvým Jigsawem a agentem Strahmem, který je připoután v kostce ve tvaru krychle, která se plní vodou. Bohužel, zde žádný diktafon ani vzkaz není, stroj je připravený pro jeho popravu. Ale ani toto nemůže agenta zastavit (Spoiler) Strahm si udělá díru do krku propiskou a tím se zachrání, protože za pár sekund přijede policie. (Konec Spoileru)

Toť úvod, protože pravá hra začíná teď. Pětice lidí je přivázaná ke stěně a mají jenom 60 sekund na to, aby se dostali pro klíč, který odemkne jejich obojky na krku. I přes některé obtíže se dokáží z obojků dostat, avšak hra ještě neskončila. Čeká na ně ještě tři zrádné pasti, ve které vždy musí někdo zemřít. Hra začíná.

V tomto filmu nestojí za nic opravdu nic, ale opravdu nic. Je to už naprosto zbytečný a nudný díl. Fanoušky série potěší maximálně nejasnosti okolo minulých dílů, jako např. Paul v síti ostnatých drátů z prvního dílu. Ani Jigsaw nějak záhadně neožil, což by pro někoho mohl být zázrak a potěšilo by ho to, ale jiné zase pobouřilo. Takže Jigsaw zde vystupuje pouze v pár flashbacků. A ani to neoživí sérii.

Také efekty nestojí za nic, teda ve 21. století jsou všechny efekty dobré, ale s porovnáním s předchozími díly je vidět rozdíl. Ani hudba není lepší, je jí méně, což je škoda, protože v předchozích dílech byl nádherný soundtrack. Režisérem se stal úplný začátečník David Hakl, který spolupracoval na Saw 4, což většina z vás možná ví. Není tedy žádný div, proč je film tak tupý a nudný. Také jde poznat, že Hakl zkopíroval celkem vše ze všech předchozích dílu a udělal všechno stejně jako Darren Lynn Bousman, režisér všech tří předchozích dílů.

Hodnocení4
Na závěr vám Saw 5 nedodá vůbec nic. Ani napětí, ani strach, ani hutnou atmosféru, jako z prvního dílu. Jediné potěšení, co vám film dodá, a to je opravdu jedno, jsou nejasnosti předchozích dílu. A jenom za to jediné a také za poměrně slušné výkony dávám 40%. Ovšem v mém žebříčku se umístil předposlední, opravdu se mi zdál o kapku lepší, než čtvrtý díl.
40%

Sdílejte článek

33 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. moni 3 března 2010 v 20:08

   CHYTRÝM??? No ovšem při prvním úkolu by mě nenapadlo že všechny klíčky sou stejný ale při tom druhým…přece se do jedný ”kukly” mohly schovat dva ne?? To bylo asi jediné co mě z toho bavilo…jak se pětice lidí snažila přežít jinak absolutní PROPADÁK!!!Podle popisu od kámošky vypadá že 6 by mohla být docela dobrá…nechám se překvapit…tenhle díl ale už nechci nikdy vidět…

 2. Solo 2 února 2010 v 20:29

  A je tu zase pád. Myslel jsem si, že tvůrci konečně dostanou rozum, ale
  jak vidno tak ne. Kromě sledování osudu pětičlenné skupiny lidí jsem se
  celý film nudil. Jediné pozitivum vidím v tom, že se dozvíme něco o
  minulosti Hoffmana, ale jinak to byla docela bída. Tvůrci opět zcela
  změnili koloběh věcí, které se udály v předešlých dílech. Už mě to
  přestává pomalu bavit a sám sobě se divím, že se pořád dívám na další
  pokračování. Doufám, že 6 to končí…

 3. Eraserhead 12 prosince 2009 v 10:03

   Říká se, že v nejlepším se má přestat. Série Saw podle mě měla skončit po třetím díle. První díl do země zarazil pevný silný kůl a ty další díly se kolem něj už jen pořád točí. Čtyřka pro mě byla velkým zklamáním, tenhle díl je trošku lepší, ale v mnoha směrech mi připadá hodně zbytečný a to hned z několika důvodů. 1) Nepřináší vůbec nic nového. 2) Naopak, odhaluje věci kolem předešlých dílů, které by měly zůstat utajeny. Jejich odhalování celkově snižuje kvality původního nápadu, schopností a záměru Jigsawa. 3) Z původního atmosférického a depresivního příběhu se tady stalo v podstatě moderní giallo, které by mi možná sedlo samostatně, ale ne jako součást série. 4) Z celého filmu doslova čiší, jak je cucaný z prstu. 5) Člověk Jigsawovo konání a záměry tak nějak chápal a svým způsobem k němu i cítil nějaké sympatie. Nabourala to už Amanda, která ale ještě byla dost výraznou postavou. Hoffman, kolem kterého se to točí teď není jak on sám, tak jeho konání sympatické ani trochu. 6) Naprosto suchý konec, žádná pointa, žádné vyvrcholení, žádné rozuzlení, jen široce rozevřená vrata do dalšího dílu. Proto prosím, už žádný netočte!!!!

 4. moni 12 prosince 2009 v 09:17

   oprava tohle je hrozně nudnej díl ano v tý první pasti je to asi nenapadlo že sou ty klíče stejný ale v tý druhý pasti to by snad napadlo každýho že se do jednoho můžou schovat dva ne??!!! podle mě teda v tomhle šlo jenom aby to bylo brutální a nudila sem se u toho takk že když měli ruce strčit do otvorů aby jim to vzalo krev tak sem to vypla NUUUDOOOO

 5. DonMartinez 29 listopadu 2008 v 16:32

   Začátek byl slibný… Posléze však celý děj nabral velmi strmý směr Krkolomnější a vynucenější zápletku už si nedovedu představit. Je rovněž vidět, že autoři už sázejí jen na skutečně věrné fanoušky serie – člověk, který neviděl všechny předchozí díly, nemá nejmenší šanci se v tom děravém scénáři chytit spousta věcí se ukázala být nejasnými a nesouvislými. Z her se navíc vytratila veškerá efektivita. Řečeno stručně – všechno je špatně

 6. Dawee 27 listopadu 2008 v 19:06

   Njn tak ste mě všici porazili.Ale ne zas tak špatnej z toho nejsu. Jen se mi to prostě líbilo, možná jak Soldier říkal kvůli tomu, že chcu přijít na nejasnosti minulých dílů. Ale i tak to byl docela slibný snímek i když ten střich scén na jaký jsem byl zvyklý tu nebyl. Holt to ten blb p***l. Omlouvám se za vulgarizmy.

 7. Solo 27 listopadu 2008 v 11:02

  Já souhlasím se soldierem v hodnocení. Tahle serie měla skončit druhým dílem. Ten zbytek je už o ničem. Za chvilku se dočkáme dalších xxx pokračování v nichž bude zabíjet zase někdo jiný. Připadá mi to jak v našich seriálech, že se natočí devět sérií ale v posledním díle už nehraje nikdo z těch co začali v první. Jigsaw je mrtvý a tím měla zemřít i tato série.

 8. Dawee 27 listopadu 2008 v 08:42

  S tvým hodnocením hluboce nesouhlasím. Tento snímek nebyl až tak špatný jak se na první pohled zdál. Podle mě jeden z těch lepších dílů. Zvláště ta hra se mi vcelku líbila a myslím, že hodnocení, které si mu dal ty, je dosti přehnané a svědčí to o tom, že tuto sérii nemáš rád. Já dávám 80% a už se těším na další díl, protože se tu opět objevilo pár nejasností, které chcu vidět jak dopadnou. Ale samozřejmě je to tvůj názor a já ho nebudu kritizovat. Jinak recenze je pěkně napsaná, až na některé se opakující výrazy a přílišné prozrazování děje.

Nový komentář