SAW (2004)


Režie: James Wan
Rok výroby: 2004
Délka: 103 min
Země: USA

Hrají:
Leigh Whannell … (Adam)
Cary Elwes … (Dr. Lawrence Gordon)
Danny Glover … (Detective David Tapp)
Ken Leung … (Detective Steven Sing)
Dina Meyer … (Kerry)
Mike Butters … (Paul)
Paul Gutrecht … (Mark)
Shawnee Smith … (Amanda)
…a další

 

SAW – Hra o přežití. Naprosto skvělý film, který vám nedovolí odtrhnout oči od obrazovky, bude ve vás udržovat napětí a spolu s hlavními hrdiny budete postupně odhalovat šokující skutečnosti.

Jak se můžete dočíst z obalu DVD, je SAW jedním z nejlepších thrillerů od přelomu letopočtu! Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle skládačku.

Mladík Adam se probere v neznámé místnosti. Po chvíli na něj promluví hlas jeho “společníka” – doktora Gordona. Ani jeden z nich neví, proč tam jsou. Chtějí se pohnout, ale nejde to. Jsou připoutání za kotník silným řetězem a mezi nimi uprostřed místnosti je v kaluži krve mrtvola. V jedné ruce má pistoli a ve druhé magnetofon. Postupně nacházejí nápovědy, které jim zanechal tajemný vrah. Oba se stali součátí hry, v níž jsou nuceni bojovat o své životy.

Z herců jednoznačně vyzařují oba hlavní představitelé – Adam a Lawrence. Chvíli vedou klidný rozhovor, pak propadají panice. Jejich výkony jsou na jedničku. Zato Danny Glover jako stárnoucí detektiv Tapp docela zklamal.

Pochvalu bezpochyby zaslouží i promyšlený scénář. Filmy, u nichž od počátku až do konce nevíte, kdo je vrah a spolu s hlavními hrdiny rozplétáte tajemnou záhadu, jsou bezvadné. Diváci, kteří tenhle žánr zbožňují, si u SAW přijdou na své. Film neobsahuje žádné nákladné efekty, ale o to víc je prošpikován napětím a šokujícím odhalením.

Hodnocení10
Pokud se tedy rozhodujete, zda zajít do půjčovny pro SAW - jděte tam. Určitě nebudete zklamáni. Při sledování filmu se nenechte ničím rušit, sledujte pozorně děj a pokuste se s Adamem a dr. Gordonem odhalit identitu tajemného vraha...
100%

Sdílejte článek

45 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. pan Hnědý 17 prosince 2013 v 11:02

  Ostré jako žiletka. Hororový thriller, kde jsem byl vtažen do hry od prvních minut. Režisér James Wan zamotává spletitou zápletku a vytváří tak mrazivé prostředí absolutní hrůzy, kde nic není takové, jak se zdá být. Wan řekl, že chce, aby diváci odcházeli z kina ohromeni a otřeseni, což se opravdu povedlo. V hlavních rolích se představí Cary Elwes, Danny Glover a Leigh Whannell, kteří jsou na jedničku. O hudební složku se postaral Charlie Clouser, která se mi zaryla pod kůži. Výborná thrillerová skládačka, která má myšlenku (kdy se snažíme všechno dát opět dohromady) a působivý námět s výborným a mrazícím závěrem. Hra s divákem. Pátou hvězdičku dávám z hlediska originality a Wanového myšlenkového labyrintu. Horor, který se stane kultem.

 2. Dawee 6 února 2008 v 17:28

   No jako film mi to až tak dobré nepřišlo. Vcelku sem se aji nudil. Měli štěstí na vynikající zápletku a konec, jinak bych to zařadil na dost nízké dno. Jinak u mě si získal 80% a to famozní maska s úžasným hlasem a dobré herecké obsazení. Co se týče efektů, byli dosti slabé, takže těch 80% stačí.

 3. Evik 24 září 2007 v 11:44

  Suprovej film, nejlepší z celé série. První díl bych ani tak neřadila jako horror, spíš psychologickej thriller. Moc se mi to líbilo. Jak všechno do sebe začalo postupně zapadávat a excelentní konec. Další díly jsou čím dál tím víc brutální. Ač mám horory ráda, tak Saw k nim neřadím, ale přesto je to můj nejoblíbenější film. Když to tak vezmu, tak tam zase až tolik těch krvavých scén nebylo, ale tenhle film mě absolutně dostal, hlavně tím koncem.

 4. divozenka6 1 srpna 2007 v 15:36

  Za tim jsem viděla jen Saw 3 a pak Saw 2. Jedničku jsem zatim
  neviděla, ale si myslim že je skvělá jako 2,3 . Těším se až v říjnuu
  2007 vyjde saw 4 (jsem četla na netu že vyjde v tuhle dobu) Prostě
  pecka philm a fakt doporučuju Doufám že se budou natáčet i další díly než jenom Saw 4, páč si myslim že to hle nemá konec
  Mno jestli se někomu ten film nelíbil, tak nevim co dál očekává,
  protože lepší maso jsem neviděla, tohle je originální nápad… Snad Saw
  4  bude “ještě větší utrpení”

Nový komentář