Salena Incident, The (2005)


Český název: Invaze vetřelců v Arizoně
Režie: Dustin Rikert
Rok výroby: 2005
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Dan Southworth … (Captain John Bradley)
Avery Clyde … (Dr. Taylor Kacey)
Sam McConkey … (Kevin Porter)
James McBride … (Brando Enzio)
Larry ‘Tank’ Jones … (Colburn Waylon)
Paulino Hemmer … (Alano Martinez)
Joseph Moore … (Albany Gavin)
Robert Harter … (Mark Colby)
…a další

 

Na temné hvězdné obloze se něco začíná pohybovat, je to čím dál větší a větší … a náhle se přes celou obrazovku objeví velké UFO … zcela evidentně je poškozeno a míří k modré planetě, je to Země. Vojenská letecká základna je v plné pohotovosti a sleduje cizí objekt na obrazovkách radarů, začínají se vyhodnocovat první údaje možného dopadu … je potvrzeno “Arizona” …. následují souřadnice a přesnější výpočty, do oblasti je vyslána specielní jednotka, která má zajistit jak objekt, tak případně neznámého vetřelce.

Ano, tak takhle nějak začíná novinka sci-fi hororu “Invaze vetřelců v Arizoně”. Přiznám se, že mám pro tytoto žánry určitou slabost. Nuže, děj se dělí vlastně do dvou situací, a to kritická oblast jednoho dolu a jeho okolí, kde si “vetřelci” vytvořili svou základnu. A v další filmové situaci se ocitneme ve vězeňském autobusu, který převáží nebezpečné zločince. Těm se za pomocí dvou hezkých holek podaří za dramatických okolností osvobodit. Nu, a tím je to dovršeno. Zločinci se svými strážci se blíží k vylidněnému městečku a zde dochází k prvnímu střetu s neznámou a agresivní inteligencí. Speciální komando je téměř zneškodněno a civilisté se ocitají tváří v tvář vetřelcům, kteří nemají slitování. Jeden perfektní záběr je, když vetřelec uchopí jednu z obětí v horní polovině trupu a ostatní se jej snaží stáhnout dolů, podaří se jim to, ale získají jen nohy s polovinou těla.

Byl jsem napnutý po celou dobu filmu a je ke škodě, že tam nebyly české titulky, ale i tak … skvělé. Film je navíc podbarven skvělou hudbou ve stylu Jižanského rocku a v kritických situacích se hudba vystupňuje až mrazí. V každém případě bych závěrem podotkl, že mi tento film až příliš připomínal hru, kterou jsem kdysi hrával na PC “Ufo Aftermath” a podobné.
Nic však nemění na tom, že je to skvělý film, který byste si neměli nechat ujít. Všem Vám ho vřele doporučuji.

Hodnocení7.9
79%

Sdílejte článek

  1. Solo 24 února 2015 v 18:07

    Když jsem na Horror.cz narazil na tento film, o kterém jsem dosud neměl ani potuchy a viděl vysoké hodnocení (80%) musel jsem si tento video film prostě sehnat. Sice mi tématika točící se okolo UFO zrovna dvakrát nevoní (po zombících asi druhé nejneoblíbenější téma), ale chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel jsem velmi rychle zjistil (již po úvodním „masakru“ mariňáků), že tohle rozhodně žádná bomba nebude. Já si vždycky myslel, že ufouni jsou bílí mužíčkové s velkýma očima, ale tady pobíhali borci v neoprenu (nebo co to bylo) a z nejrůznějších otvorů na nás vykukovali gumoví maňásci. Ještě, že ten děj nebyl úplně nejhorší. Přestože to žádná sláva taky nebyla. Podprůměrné herecké výkony, alespoň trochu vyvážily zajímavé charakteristiky postav (sešla se nám tu opravdu povedená skupinka), alespoň co se trestanců týkalo. Ty dvě pohledné kočky tu sice byly jen do počtu, ale zas na druhou stranu se bylo alespoň na co dívat. Mám rád mini sukýnky a velké výstřihy, takže po této stránce rozptýlení jsem byl spokojený. Horší už to bylo s atmosférou. Tvůrcům se sice místy podařilo navodit i trochu toho potřebného napětí, ale jinak mi to spíš připomínalo jakousi parodii na scifi horory. Ale pozor! Párkrát se tu objevilo i gore a to to zase až tak špatné nebylo. I díky tomu dám nakonec lepší podprůměrné hodnocení.

  2. Fetman 17 června 2007 v 12:24

    Alien Invasion Arizona je vůbec první film, který jsem nedokoukal do konce. Vskutku, tak otřesné hororové béčko jsem jakživ neviděl, efekty jsou směšné až tragikomické, herecké obsazení a jejich groteskní, hraničící s ubohostí, scénář nulový a prakticky neexistující. Těm, kdo by si snad pohrávali s myšlenkou ohledně potencionálního shlédnutí tohoto braku, doporučuji obrátit svou pozornost k nějakému lepšímu snímku a zbytečně neplýtvat drahocenným časem.

Nový komentář