Saint Sinner (2002)


Český název: Svatý hříšník
Režie: Joshua Butler
Rok výroby: 2002
Délka: 90 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Greg Serano … (Tomas Alcala)
Gina Ravera … (Rachel Dressler)
Rebecca Harrell Tickell … (Nakir)
Mary Mara … (Munkar)
Art Hindle … (Morgan Rand)
… a další

 

Roku 1815 bratři Tomas a Gregory žijí společně s mnichy v klášteře, který slouží církvi jako depozitář tajných, zakázaných i démonických předmětů. Tomas je však již od dětství rebel a rád by poznal všechny krásy, slasti i hříchy normálního smrtelníka. Jeho bratr je přesný opak, přesto se nechá přemluvit, aby společně prozkoumali nejnovější přírůstek ve sbírce jejich řádu, který tam byl zrovna přinesen. Nevědomost a bláhovost však zapříčiní, že vypustí do světa dvě nebezpečné démonické Sukuby – sestry Munkar a Nakir.

Těm se podaří zprovoznit Kolo času a prchnout do budoucnosti dříve, než zakročí starší mniši. Gregory za to však zaplatí svým životem a rozhněvaný Tomas je vyvolen, aby se vydal do 21. století, našel démonické sestry a zastavil je posvátnou dýkou, stejně jako to kdysi dokázal svatý Nicodemus. Sžírán vinou za smrt svého bratra však bude muset čelit nejen Sukubám, ale i nástrahám moderního světa a především tamní policii, pro které se stává hlavním podezřelým ze série podivných vražd.

Hodně dlouho jsem tento céčkový televizní kousek z dílny Universal Pictures a Sci-Fi Channel vědomě ve své sbírce přehlížel. Napříč internetem jsou na něj totiž spíše negativní ohlasy, o čemž svědčí i velmi nízké procentuální ohodnocení. A popravdě po jeho zhlédnutí se tomu ani moc nedivím. Není to sice vyložená katastrofa, našlo by se tu i několik jakžtakž povedených momentů (scén), ale jako celek to má dost podprůměrnou úroveň, a to téměř po všech stránkách. Clive Barker se musel asi divit, cože to někdo natočil za film podle jeho námětu (krátké povídky).

Divit se ovšem budou hlavně milovníci mytologických stvoření a démonologie. Succubus (zde rovnou dvě Sukuby) jsou zde ztvárněny jako dvě démonické šlapky pokryté špínou a slizem, cucající sílu a tělesné tekutiny z mužů jakýmsi brčkem. Což o to, herečky byly vážně hnusné (já bych spíše očekával poněkud pěknější zjevení), jen ty herecké výkony nebyly rozhodně žádná velká sláva. A malátný hlavní hrdina se taky zrovna dvakrát nepředvedl. Jediným štěstím bylo, že měl po boku vcelku zajímavou postavu detektivky Rachel, která to alespoň trochu zachraňovala a morbidní choutky démonických sester sebou tu a tam přinesly i náznaky zajímavé atmosféry.

 

Hodnocení3
Jako celek to však moc nefungovalo. Našla by se tu celá řada (ne)logických kopanců, hluchých míst a hlavně na tom byl citelně znát nepříliš velký rozpočet. Většinu z něj nejspíš vyplácali na podprůměrných speciálních efektech. Svatý hříšník tak zcela po právu patří mezi opomíjené hororové televizní kousky. Jediným jeho štěstím je, že znám ještě hodně mnohem horších filmů.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář