Sacred, The (2009)


Český název: Posvátné území
Režie: Jose Zambrano Cassella
Rok výroby: 2009
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Jessica Blackmore … (Miranda)
Ryan Marsico … (Zach)
Lauren Brown …  (Jackie)
David Mackey …  (Pete)
Jordan Wall …  (Jared)
… a další

 

Pětičlenná skupina „studentů archeologie“ chce navštívit záhadné posvátné území indiánů. Nedbají varování místních obyvatel a najmou si průvodce. Ten je ovšem doveze jen na hranice posvátného území, protože na onu půdu se bojí vkročit. Varuje teenagery, aby se vrátili do setmění a za žádnou cenu tam nezůstávali přes noc. Tohle místo totiž sloužil jako místo posledního soudu pro hříšníky a vrahy. Zdejší magická půda totiž umožňuje mrtvým přijít zpět a ztrestat viníky. Brzy po příjezdu se však začnou dít okolo studentů divné věci. Žádný z nich totiž není žádným svatouškem a teď nadešel čas splatit své dluhy!

Film se k nám dostal díky mé “oblíbené” DVD Edici a já byl připraven na nejhorší. Tentokrát jsem však docela mile překvapený, protože na rozdíl od většiny uživatelů na CSFD já jsem byl spokojený. Posvátná a především indiánská místa/pohřebiště ve filmu patří mezi moje nejoblíbenější. Již samotný začátek dokázal upoutat mou pozornost navozením poněkud stísněné atmosféry, která ovšem příliš dlouho nevydržela. Jakmile se totiž na scéně objeví naše bandička studentů jde veškerá vážnost stranou.

Charakteristika jednotlivých postav je různorodá jako noc a den. Hlavní prim zde hrají dvě pohledné dívky, které ovšem dokáží zaujmout především svým vzhledem nežli hereckým talentem. To se už bohužel nedá říct o jejich mužských protějšcích. Většinu děje se většina z nich chová dost nepřirozeně, což mi vadilo asi nejvíc. Bylo nad slunce jasné, že o žádné svatoušky nepůjde a tak jsem bedlivě vyčkával, s čímže se to tvůrci vytáhnou. Ve chvíli kdy se ozve jejich černé svědomí a dožene je jejich minulost konečně značně oživí skomírající děj i atmosféru. Sorry ale laciné hlášky a pár sexistických narážek na mě moc velký dojem neudělalo. Některé scény z minulosti však již jo. Přestože jde jen o kratičké záblesky, kdy má divák šanci sledovat proč musí být postavy potrestány.

Béčkové lekací scény zde sice nefungují tak jak by měli, ale krvavých scenérií tu bude víc než dost. Dokonce se dočkají i milovníci gore, ale žádnou přehlídku TOP scén nečekejte. Dalším problém je i fakt, že tvůrci nedokážou udržet napětí déle než zhruba dvě minuty a poté následuje opět zdlouhavá nudnější pasáž. Tyto výkyvy hodně poškodili kvalitu atmosféry a tak není divu, že hodně lidí tento film prostě nebaví. Závěr filmu se rovněž moc nepovedl a přestože se nekonal happyend, tak jsem zůstal lehce znechucený. Když už tomu obětujete devadesát minut svého života, tak ovšem očekáváte důstojné zakončení.

Dalším důvodem ke kroucení hlavou je i místy hodně děravý scénář. Teda co děravý, spíše stupidní jako prase. Lze zde vidět několik naprosto nelogických věcí, stejně jako jistou gumovitost (viz prokousnutí hrdla umělou tlamou) atd.

Hodnocení5.1
Právě tyto prvky mě odrazovaly od průměrného hodnocení, které chci dát asi nejvíc. Jenže když už jste od DVD Edice viděli tolik sraček, musíte sem tam udělat výjimku a nějaký ten film vyzdvihnout nad ostatní.
51%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář