Russian Bride, The (2019)


Režie: Michael S. Ojeda
Rok výroby: 2019
Délka: 101 min
Země: USA

Hrají:
Oksana Orlan … (Nina)
Kristina Pimenova … (Dasha)
Corbin Bernsen … (Karl Frederick)
Lisa Goodman … (Maria)
Michael Robert Brandon … (Hagen)
… a další

 

Pohledná Ruska Nina se na internetové seznamce seznámí se starším movitým Karlem, který jí i její dceři Dashe nabídne nový život Americe. Chudé poměry i agresivní bývalý přítel a otec dcery jsou hlavními faktory, proč chce Nina opustit Rusko a hledat štěstí v cizině a tak kývne na nabídku k sňatku. Honosné sídlo na samotě a služebnictvo vypadají na první pohled jako život v pohádce. Jenže po svatbě se všechno začne měnit a Nina vycítí první varovné signály, že s tímto místem i samotným Karlem není všechno v pořádku. Pomalu ale jistě začne odkrývat děsivé tajemství, které se pro ni i dceru stanou děsivou noční můrou…

Všechno zpočátku vypadalo jako nějaká kouzelná romance, kterou nás krmí v každém druhém filmu nebo telenovele. Chudá žena (tady i s dítětem) si vezme bohatého pracháče a doufá ve šťastný a pohodový život jako v pohádce. Ne, určitě to není zlatokopka, jen vyměnila nuzný byt v paneláku za honosné sídlo a kriminálníka za starého dědulu, který zbožňuje orální sex. Seznamka je plná fejků, nicméně děvčata z východu jsou velkým lákadlem a hlavně jsou docela pěkná. No prostě romantika jak blázen, ovšem jen do doby, kdy se růžový opar rozplyne a napovrch začne vyplouvat děsivá skutečnost.

Corbin Bernsen rád hraje nejrůznější psychopaty a i tady mu role byla napsána pěkně na míru. To však nepočítal, že se z vděčné a ustarané matky, stane vražedný stroj, pokud ji zaženete do kouta a ona si šňupne trochu toho kokainu. Jo, tenhle bílý prášek tu hraje rovněž podstatnou roli. Na temnou a drsnější stránku tohoto příběhu si však musí divák počkat téměř až do samotného konce. Potom se ovšem romance jako mávnutím kouzelného proutku promění v docela krvavou a brutální podívanou, která jistě potěší nejednoho fandu hororových filmů. Že to bylo až moc přehnané? No a co, hlavně že krev stříkala na všechny strany, vydloubávaly se oči, ustřelovaly prsty, rozbíjely hlavy. Rázem se zlepšila i samotná atmosféra a nebýt té zbytečné duchařské vložky, byl bych snad i nadmíru spokojený.

Hodnocení5
The Russian Bride je filmem dvou tváří. Ani jedna není vyloženě špatná, ale hororový fanda první polovinu filmu nejspíš dost prozívá, aby byl následně odměněn vcelku akční a i dost krvavou závěrečnou půlhodinou. Navíc potěšily i herecké výkony ústředního tria Corbin Bernsen, Kristina Pimenova a Oksana Orlan.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář