Rose Red (2002)


Český název: Dům v růžích
Režie: Craig R. Baxley
Rok výroby: 2002
Délka: 240 min
Země: USA

Hrají:
Nancy Travis … (Prof. Joyce Reardon)
Matt Keeslar … (Steve Rimbauer)
Kimberly J. Brown … (Annie Wheaton)
David Dukes … (Professor Carl Miller)
Judith Ivey … (Cathy Kramer)
Melanie Lynskey … (Rachel ‘Sister’ Wheaton)
Matt Ross … (Emery Waterman)
…a další

O domu: Dům v Růžích (Rose Red) je opravdu strašidelný dům, stojící někde v Seattlu. Během jeho stavby zemřelo několik dělníků. Později pak začali mizet lidé, kteří se kolem domu nebo přímo v něm pohybovali, ať již to byli majtelé (manželé Rimbaureovi) nebo známá a slavná herečka. Opravdu se zdálo, že dům je doslova živý. Podle všeho jde o příběh pravdivý a Rose Red (Dům v Růžích) opravdu existuje a pohlcuje lidi.

O příběhu: Stephen Kingův Dům v růžích (Rose Red) je hrůzostrašný příběh profesorky Dr. Joyce Reardon z Beaumont University, která rozšířila pole zahrnující paranormální jevy. Je rozhodnutá prokázat zlomyslnému katedrovému předsedovi, že nevysvětlitelná realita a paranormální jevy domu v růžích jsou skutečné.

Joyce pověřila tým šesti invidiují, každý z nich ovládá zvláštní mimosmyslovou schopnost, jako telepatie, telekinese a auto-writing (“auto-psaní” neboli převádění zpráv z druhé strany). Mezi nimi je i Annie, 15-ti letá autistická dívka, jejíž psychické schopnosti jsou stejně silné jako nevysvětlitelné.

Joyce chce použít kombinaci schopností skupiny k doslova probuzení zřejmě spícího a strašidelného sídla, Domu v Růžích (Rose Red), postaveného roku 1907 olejovým magnátem John P. Rimbauerem. Jeho žena, Ellen, strávila život zkoumáním domu – podivných místností jako zrcadlová knihovna a schody vedoucí nikam – do okamžiku, než zahádně zmizela.

Joyceny úmysli týmem vypustit duchy přežívající uvnitř a odkrýt hruzostrašná tajemnství generací které zde žily a zemřeli, nutí někoho z členů postavit se jejím vlastním skrýtým démonům. Jak všechno dopadne?

Hodnocení9
Opravdu skvěle zpracovaný příběh, možná s pár chybkami, stejně tak je ale poutavý. Výsledkem je tedy tří dílná šestihodinová minisérie. Nedávno běžela (asi už potřetí) v televizi.
90%

Sdílejte článek

  1. luckach3 2 března 2014 v 17:28

    Miluju Kinga, protože v jeho knížkách jsem zatím vždy objevila něco, co v jiných dílech nebylo, ale tento film to nějak postrádal. Měl několik nudných úseků, které tam byly podle mě zcela zbytečně. Ale i tak to špatný film rozhodně nebyl (jen by mohlo kratší)…Možná kdybych ho sledovala po částech a ne na jeden zátah, bylo by to stravitelnější… Takže nakonec dávám horších 70% 🙂

Nový komentář