Rogue (2007)


Režie: Greg Mclean
Rok výroby: 2007
Délka: 92 min
Země: Austrálie / USA

Hrají:
Radha Mitchell … (Kate Ryan)
Michael Vartan … (Pete McKell)
Sam Worthington … (Neil)
Caroline Brazier … (Mary Ellen)
Stephen Curry … (Simon)
Celia Ireland … (Gwen)
John Jarratt … (Russell)
…a další
 

Mám rád zvířecí filmy. A krokodýlí patří k mým nejoblíbenějším. Co mám radši? Dobrý krokodýlí film. Je nový očekávaný film Rogue dobrý? Dle mého souzení se povedl.

Děj
Někam do Austrálie přijíždí mladý reportér Pet. Má dělat nějaký článek o krokodýlech, koupí si lístek na prohlídkovou plavbu. Když vyjedou, vše se zdá idylické a bez problémů. Turisté si fotí a prohlíží krokodýly a celkově tu panuje dobrá nálada. Poté, když už se mají vrátit, jeden z turistů zahlédne světlici a vedoucí výpravy Kate ji z povinnosti musí následovat. Když dorazí na místo, do lodi něco narazí. Něco velkého. A když vyplavou na břeh malého ostrůvku, přijede pomoc v podobě dvou chlápků, se kterými se před tím provokovali. No ta “záchrana” se tedy moc nepovedla. Takže musí vymyslet jiný způsob, jak se dostat někam jinam, protože se blíží příliv, který ten malý ostrůvek, na kterém jsou, pohlcuje.

Hodnocení
Rogue byl hodně očekávaný film. To čekání za to určitě stálo. I když je trochu horší, než jeho starší bratříček Primeval. Tohle spíš připomíná pro mě celkem nepovedený film Black Water. Ale co u Black Water nefungovalo, to tady fungovalo skvěle. Určitě tomu napomáhali herci, proti kterým nemůžu prakticky nic říct. Radha Michel hraje jako vždy na jedničku, herec hrajícího Peta je celkem sympatický a udrží svoji postavu v napětí.

Co mě celkem překvapilo, byla vizualita krokodýla. Komu se nelíbil Primeval, kde ten krokodýl spíš skákal než běhal, tady se krokodýl celkem pomalu plazí. I když člověka může zklamat to, že krokodýla je tu vidět málo. Film trvá 95 minut a krokodýl tam je vidět asi pouze 15 minut (ovšem do toho nepočítám věci jako ocas krokodýla). Ale jinak je krokodýl velmi hezky udělán se všemi detaily.

Když se film odehrává v Austrálii, je jasné, že bych měl hodnotit prostředí. A to je nádherné až hypnotické, tomu dopomohla i atmosféra. Od takovýchto filmů nejde čekat moc atmosféry, ale tady se panu režisérovi celkem povedla. Dále je tu hudba, která je také velmi chytlavá a na každou scénu se skvěle hodí. Když se kamera projíždí po krajině, je to ladná a příjemná symfonie a když je tu naopak akce nebo napětí, tak se zaskočíte a díky hudbě ani nevydechnete. Jediné, co mě trochu zklamalo, byla absence krve, jistě je tu celkem drsný konec, ale celkově je krev dost opomíjená, a to mi přišlo jako malinká škoda na jinak velké kráse.

 

Hodnocení7
Takže film celkem doporučuji, nečekejte jatka (jako v Killer Crocodilovi) ani zběsilou akci (typu Primeval). Je tu pěkná herečka a další skvělí herci, velká dávka napětí a krásně udělaný krokodýl. Takže co víc si přát? 70% dávám bohužel za absenci jakékoliv krve (tedy kromě zmiňovaného konce) a občas nepřehledné kamery. Jinak čekám celkem rozporuplné komentáře, protože může Rogue nejednoho diváka nudit nebo cokoliv jiného to je ovšem věc názoru.
70%

Sdílejte článek

  1. ulbra 15 prosince 2008 v 07:54

     Samo sebou ze se tu najdou sceny ktere byt nemuseli,ale jinak fajn film,kterej bych zhodbotil stejne dobrej jako jednicku.Pomalej az dokumentarni zacatek ,prechazejici na boj o hlej zivot.

    Malej ostruvek pomalu se zaplavujici vodou a ve vode obrovskej morskej krokodyl.Jak s toho ven,jasne natahnem lano.Jenze tomu by nebylo aby to vyslo.Osobne bych obetoval toho psa. Za me takovych 65 %

Nový komentář