Return to House on Haunted Hill (2007)


Český název: Návrat do domu hrůzy
Režie: Víctor García
Rok výroby: 2007
Délka: 79 min
Země: USA

Hrají:
Amanda Righetti …(Ariel Wolfe)
Tom Riley …(Paul)
Erik Palladino …(Desmond)
Cerina Vincent …(Michelle)
Steven Pacey …(Dr. Richard Hammer)
Jeffrey Combs …(Dr. Vannacutt)
…a další

 

Ariel je až příliš zaneprázdněna svou prací, takže nemá čas na žádný románek a už vůbec ne na svoji rodinu. I proto již několik dní ignoruje zmeškané hovory od své sestry Sáry. Když se však dozví od matky, že Sára údajně spáchala sebevraždu, zhroutí se jí celý svět. Aby toho nebylo málo, ještě ten večer obdrží poštou záhadný deník, který před časem přinesla Sára ze své děsivé návštěvy domu na Haunted Hill. K její smůle se však stala terčem pozornosti skupiny gaunerů, kteří ji i fotografa Paula unesou. Desmond a jeho banda totiž touží nalézt v Domě hrůzy vzácný artefakt – sošku Baphometa. Nejsou zde však sami, protože o sošku má zájem i Dr. Hammer se svým týmem. Ti sice neznamenají pro ozbrojené lovce pokladů žádný problém, ale za to důmyslný mechanismus domu ano. Všichni zůstanou uvězněni v Domě hrůzy a ZLO ovládající toto místo si žádá další oběti.

Po osmi letech se Víctor García rozhodl oživit děsivou psychiatrickou léčebnu, která si znovu žádá další krev. Moc šancí jsem tomu nedával, protože ani jednička (z roku 1999) mě nějak zvlášť neuchvátila, ale musím nakonec říct – dalo se na to dívat (tedy dalo se to přežít). Tentokrát se tvůrci rozhodli pořádně přitvrdit a tím si samozřejmě získali u mě plusové body. Leč na úkor kvalitního scénáře, hereckého obsazení a speciálních efektů. Všechny drsnější scény mi tu přišly sice účelové (některé byly hodně nápadité), nicméně šlo jen o vyplnění jinak celkem nudného děje. Zas na druhou stranu se tu ale alespoň pořád něco děje a navíc máme šanci vidět i prostory, které tu v jedničce snad ani nebyly (???), ale tak co, logika si tu stejně vzala dovolenou, tak nač se tím více zaobírat. (Jen by mě zajímalo, kam si Ali Larter ten doktorův deník schovala při svém krkolomném útěku z léčebny).

I já budu patřit mezi ty, jenž tvrdí že Jeffrey Combs zůstal v obou dílech naprosto nevyužitý. Tady sice dostal trochu více prostoru než minule, ale i tak to byla obrovská škoda. Zvláště když zbytek herců podal opravdu slabé výkony. Flashbacky z minulosti rozhodně potěšily – alespoň trochu okořenili zápletku. O něco horší to už bylo s efekty – přestože některé masky stály opravdu za to, tak ty digitální prvky byli hrozné. Myslím tím hlavně krvavé cákance. Pro nenáročného diváka zřejmě paráda, ale zbytek už nad tím jen otráveně zakroutí hlavou. I to je hlavním důvodem, proč se zde prostě nepodařila navodit potřebná atmosféra.

Přitom prostředí léčebny k jejímu vytvoření přímo vybízelo. Tolik potemnělých uliček, místností, krematorium, vodo léčba, duchové – to všechno být v rukou lepšího režiséra, bychom se nestačili divit. Jenomže Víctor García není zas až tak špatný režisér, jen to chtělo zřejmě větší rozpočet a hlavně lepší výběr herců.

Hodnocení4
Prostě a jednoduše mi tu chyběla hlavně mrazivost a ponurost – dva základní hororové prvky. Takže i nadále pro mne zůstává nejlepší klasika z roku 1959.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář