Return to Cabin by the Lake (2001)


Český název: Srub u jezera 2
Režie: Po-Chih Leong
Rok výroby: 2001
Délka: 89 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Judd Nelson … (Stanley Caldwell)
Dahlia Salem … (Alison Gaddis)
Andrew Moxham … (Paul Parsons)
Brian Krause … (Mike Helton)
Kandyse McClure … (Jade)
… a další

 

Spisovatel a sériový vrah Stanley Caldwell je už podle policie dva roky po smrti, ale jeho poslední dílo stále budí pozornost nejen u filmových tvůrců, ale i široké veřejnosti. Spousta lidí je totiž znechucena, když režisér Helton oznámí, že by chtěl natočit film Cabin by the Lake. Mezi nimi i bratr jedné ze zavražděných dívek Paul. Helton však není úplně spokojený s původním scénářem, a tak jej nechá předělat mladou ambiciózní scenáristkou Alison. To ovšem neunikne pozornosti jistého muže, který se záhy stává asistentem režiséra. Muž, který si vzal novou totožnost a hodlá dohlédnout na své dílo. Není jím nikdo jiný než sám Stanley. Jeho posedlost a chuť vraždit je však neutuchající, a tak se opět pustí do práce…

Rok po natočení podprůměrného televizního hororu/thrilleru Cabin by the Lake dostal režisér Po-Chih Leong šanci na reparát, ovšem ani tentokrát si moc dobře nevedl. I toto pokračování nám nabídne vcelku zajímavý úvod, celková kvalita však dost pokulhávala a opět to celé vypadalo spíše jako jakási parodie na mix hororu a detektivky. Navíc byla dvojka diváky přijata ještě hůře než jednička, přestože si myslím, že kvalita obou filmů je naprosto stejná. Podprůměrná podívaná s několika dobrými scénami, ale to je tak vše.

Hlavní hrdina – psychopat a sériový vrah si na své konto přidá znovu několik obětí a Judd Nelson nepodal zas až tak tragický výkon, ale tentokrát mou pozornost nejvíce zaujala přítomnost tehdy začínající herečky Dahlii Salem. Ta si nevedla vůbec špatně a nebýt slabých tvůrců, mohl z toho být vcelku snesitelný kousek. Dalo se tu narazit na několik zajímavých mordů, oproti jedničce byl dobrý i samotný závěr, jenomže když ta „škvára“ okolo za moc nestojí, tak se z toho prostě nedalo vytěžit víc než podprůměrná podívaná.

Hodnocení4
Srub u jezera 2 tak budu hodnotit naprosto stejně jako první díl. I zde to totiž byla především přehlídka nelogických momentů, debilního chování většiny postav a nesmí chybět ani ono „žánrové klišé“. Raději se podívejte po něčem jiném.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář