Return,The (2006)


Český název: Noční můra
Režie: Asif Kapadia
Rok výroby: 1996
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Sarah Michelle Gellar … (Joanna Mills)
Peter O’Brien … (Terry Stahl)
Adam Scott … (Kurt)
Kate Beahan … (Michelle)
Sam Shepard … (Ed Mills)
J.C. MacKenzie … (Griff & Young Griff)
Erinn Allison … (Annie)
…a další

 

Minulost neumírá. Ale zabíjí. Tak takhle jásá obal filmu “Noční můra”. Vlastně mají pravdu. Jediná logická věc v tomhle filmu. K recenzi tohodle “filmu” (jestli se to tak dá nazvat) jsem to musel shlédnout JEŠTĚ jednou, abych to vůbec pochopil. A tak se ptám… CO JSEM VÁM UDĚLAL?! Ale teď již k ději.

Děj
Vše začíná idylickým výletem táty a malé dcerušky na pouť. Na pouti se ovšem holčička ztratí a kolem ní se pohybuje úchylák. Holčička má očividně skolny k EMO a tak se pořeže (rozbila sklenici, aby se bránila. Asi z ní vyroste Xena bojovnice). Tatínek ji naštěstí najde a tak skončí předčasně náš výlet.
O nějakých 10 let později, kdy je z malé Joanny Mills (alias Xeny bojovnice) už pěkná, mladá a úspěšná žena, odjíždí do rodného městečka vykonat velmi výnosný obchod. Jenomže tam ji začnou pronásledovat vize o vraždě mladé ženy. Všichni něco skrývají a nikde není bezpečno.

Hodnocení
Toť k ději. Moc toho není, říkáte? Ale to je doopravdy všechno. Celý film se prostě jenom točí kolem dvou věcí: vyřešit vraždu mladé ženy a utéct před úchylákem. Film prostě nemá pointu a úchylák ji pronásleduje proč?! Protože je Joanna sexy, nejspíš. No opravdu! Herecké výkony jsou až na pár vyjímek průměrné a podprůměrné. Atmosféra žádná. Napětí žádné. Logika žádná. Originalita žádná. Na konci vám to sice zapadne, ale i přesto…

Zajímavost
V hlavní roli uvidíte Sarah Michelle Gellar, která hrála například ve filmech Tajemství loňského léta a Nenávist. V tomhle filmu podala průměrný výkon. Ale není to její chyba. Je to chyba filmu. Protože na takovýhle film by to snad nezahrál nikdo dobře, a už vůbec ne výborně.

Shrnuto
Špatný film. Rád bych našel nějaké plusy, ale tady žádné, prostě žádné nejsou. Time out ještě k tomuhle filmu napsal: ,,Velmi děsivé.” KDE, prosím vás?

 

Hodnocení1
Moje hodnocení je 10%. Možná by někdo dal více, ale já ne. Možná by někdo dal i 90%, ale já ne. A těch 10 procent je jen kvůli těmhle věcem: hezká herečka, hezká malba ve stodole a hezká kudla + jedna povedená lekačka. Vše. Takže jestli jste někdy v minulosti rozbili skleničku, tak si dávejte pozor, ať vás nezabije.
10%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Eraserhead 8 března 2010 v 06:49

   Tohle už jste viděli nebo četli stokrát jinak. Prvních 40 minut jsem byl totálně zmatenej a nevěděl jsem která bije. Tak “rozhádanej”, rozházenej, nestabilní ten film je (dokonce jsem přemýšlel, že to vypnu a to se mi jen tak nestává) – skáče to z jedný strany na druhou, nevíte jestli to na co koukáte je zrovna realita, sen nebo představa a jakou to má souvislost s tím, co jste viděli před chvílí nebo uvidíte potom. Asi v 50 minutě mi došla pointa, jenže jsem pořád nevěděl, jak k tý pointě může/mohlo dojít a čekal jsem na to až do samotného závěru filmu (což je jeho velké plus, neodkrývá karty hned). Já tomuhle žánru osobně říkám softhoror, nebo taky salónní horor – tváří se tak, ale nepůsobí tak. Ač se režisér snažil jak chtěl, tohle není příběh na 85 minut. Váhám mezi 40 a 50, kvůli Sarah Michelle, která tady hraje dost dobře, dám teda 50.

 2. Solo 8 března 2010 v 00:37

  Hodně divný film, který má sice slibný scénář a docela zajímavé herecké
  obsazení, ale to je tak všechno. Začátek má solidní rozjezd, který se
  ovšem po patnácti minutách zasekne a už se nerozjede. Kromě několika
  lekacích scén jsem se dost nudil. Nezachránila to ani Sarah Michelle
  Gellar, kterou mám jinak rád, ale tady to nebyla prostě její parketa.30%

Nový komentář